خبرگزاری محار

رگبار و سیل در جنوب و ارتفاعات کشور/عشایر آمادگی داشته باشند

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگاران گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز  به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار موقتی باران گاهی با رعد و برق گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش بینی می شود.

 

گزارش تصويري نمایشگاه تخصصی صنایع دستی دریایی و حصیر بافی استان بوشهر در سالن ساختمان شماره 2سازمان میراث فرهنگی كشور

اين نمايشگاه با هدف نمایش تولیدات پس از دوره های تخصصی به آموزی حصیر بافی و معرفی ایده های خلاقانه در رشته صنایع دستی دریایی که با استقبال بی نظیری از بازدیدکنندگان و مسئولین سازمان قرار گرفت هفته گذشته در ساختمان مركزي سازمان ميراث فرهنگی برگزار شد.

اندر احوالات نقش زنان در دولت.

جناب آقاي رئيس جمهور :سازمان ميراث فرهنگي نيازمند مهر مادري است نه سايه ناپدري

به گزارش محار نيوز -شهرام اسلامي : امروزه زنان نيمي از جمعيت جوامع را تشكيل داده اند ولي متاسفانه به تناسب جمعيت نقش كمتري را نسبت به مردان در مديريت كشور را دارا هستند.
برابري جنسيتي در سطح مديريت كشور قطعا هيچ منافاتي با آموزه هاي ديني ما ندارد و آموزه هاي دين مبين اسلام همگي گواه نقش زن مديريت جامعه دارد.
نقش و جايگاه بانويي چون حضرت خديجه همسر پيامبر اسلام از نمونه هاي اين جايگاه ميباشد.
كشور هاي توسعه يافته از ساليان دور بر اهميت و تاثير نقش اين قشر ازجامعه واقف شده و از ايشان در سطوح مديريت كشور بهره برده اند.

رئیس آموزش وپرورش خارگ:

کلاسهای آموزشی در ۴ پایگاه تابستانه خارگ برگزار می‌شود

رضا برمک در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بزرگترین دغدغه والدین با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس، پر کردن اوقات فراغت فرزندان است به طوری که اگر برای اوقات فراغت برنامه‎ریزی درستی نداشته باشند و از این موضوع غفلت کنند زمینه آسیب پذیری آنان در این ایام با وجود فرهنگ بیکاری و وقت گذرانی در ایام فراغت و استفاده از فضای مجازی و وب‎گردی کاذب بیشتر خواهد شد.

 

تصادف خونین در دیّر با ۸ کشته و مصدوم

حسین ناظمیان پور در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه حادثه اول ساعت ۶ صبح (سه شنبه ) به وقوع پیوست ، گفت: این حادثه در محور شهنیا - مغدان در بخش یردخون اتفاق افتاد و در آن یک دستگاه تراکتور با خودروی سواری پراید برخورد کرد که متاسفانه دو کشته و سه مصدوم برجای گذاشت.