آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۴:۵۴:۳۷
امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - 2018/07/18 - ۱۴:۵۷:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
برنامه‌های فرهنگی در جزیره خارگ تقویت شود/ توسعه فعالیت‌های ورزشی

بوشهر - فرمانده ناحیه مقاومت ثارالله خارگ با تاکید بر توسعه فعالیت‌های ورزشی در این جزیره گفت: برنامه‌های فرهنگی در جزیره خارگ تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری محار، سیروس حیاتی بعد از ظهر شنبه در نشست شورای اداری بخش ویژه خارگ اظهار داشت: بمناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر با همکاری حوزه مقاومت خواهران جزیره خارگ مراسمی برگزار خواهد شد، باتوجه به وضعیت فرهنگی اجتماعی امیدواریم هستیم حضور پرشوری خواهران در این مراسم داشته باشند.

 

وی افزود: با توجه به وضعیت فرهنگی جامعه از وضعیت برنامه هایی که در این حوزه برگزار می شود گلایه داریم؛ جا دارد همه مسئولین حمایت کنند، به ویژه کسانی که می توانند در این مراسم تاثیر گذار باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت ثارالله خارگ تصریح کرد: بودجه ها و اعتباراتی در این زمینه به ادارات و نهادها تخصیص گرفته است ولی متاسفانه همراهی و کمکی در این زمینه نشده است و مطمئنا اگر همکاری لازم صورت در این حوزه صورت نگیرد مطمنا کسانی که این بودجه ها را دریافت کرده اند را رسانه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: به زودی یک مراسم بزرگ در حوزه تقدیر از مدیران و کارمندان نمونه که با روحیه جهادی و بسیجی خدمت می کنند برگزار خواهد شد، خارگ خط مقدم اقتصاد کشور بوده است و ما نباید زحمات و تلاش کارکنان خدوم این جزیره را نادیده بگیریم. 

حیاتی با اشاره به اقدامات موثر صورت گرفته در حوزه ورزش جزیره خارگ یادآورشد: بسیج با هم افزایی و توان بالای خود وارد مقوله ورزش در جزیره شده است و امیدوار هستیم شاهد پرورش در این زمینه باشیم و این امر به جز همراهی مسئولان محقق نخواهد شد.

تشریح فعالیت های بهزیستی خارگ

رئیس اداره بهزیستی جزیره خارگ نیز در این نشست ضمن تبریک هفته بهزیستی اظهار کرد: ساماندهی لازم در حوزه توانبخشی، اجتماعی، معلولان و زنان بی سرپرست در بخش ویژه خارگ صورت گرفته است و هم اکنون ۱۵۵ پرونده فعال در این زمینه وجود دارد.

ناصر فریدی افزود: در حوزه مددجویان هم این اداره ورود ویژه داشته است حدود ۲۴۰ نفر مددجو تحت پوشش و حمایت بوده و همچنین این اداره بصورت مستقیم مستمری به حدود ۶۵ مددجو در جزیره خارگ یکی دیگر از خدمات این اداره بوده در جزیره خارگ است.

رئیس اداره بهزیستی جزیره خارگ تصریح کرد: پرداخت تهسیلات به افراد تحت پوشش در جزیره خارگ با مرکز استان بصورت ویژه در دست پیگیری بوده است و سالیانه به ۱۰ الی ۱۵ نفر وام اشتغال زایی پرداخت شده است.

فریدی خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم با همدلی و همراهی تمامی مسولان بخش ویژه خارگ خدمات بیشتری به این قشر نیازمند تخصیص یابد.

کد خبر 1751
منبع خبر : خبرگزاری مهر
جام جهانی 2018 ورزش سه