آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۱۸:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
بوشهر| مهارت آموزی و کارآفرینی در دانشگاه پیام نور در اولویت قرار بگیرد

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به کیفیت آموزشی در مراکز دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به نقش مهارت آموزی و کارآفرینی در حل مشکل اشتغال دانشجویان دانشگاه پیام نور باید این حوزه را در اولویت قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، مجید خورشیدی ظهر امروز در نشست با معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور و مسئولان این مرکز آموزش عالی در استان بوشهر با تاکید بر توجه به کیفیت آموزشی در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: مهم‌ترین مولفه در فعالیت آموزش عالی کیفیت آموزشی است و گسترش مراکز در اولویت بعدی قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به ارتقاء کیفیت آموزشی در دانشگاه پیام نور، خواستار توجه بیشتر به استفاده مطلوب از منابع و امکانات داخلی دانشگاه پیام نور برای ارتقای سطح کیفیت آموزشی شد.

خورشیدی به نقش مهم ایجاد فضای مطلوب در بهبود وضعیت کیفیت آموزشی پرداخت و گفت: ایجاد فضای دانشگاهی مطلوب نه تنها دانشجو و استاد را در فضای آموزشی قرار می‌‌دهد بلکه نقش تاثیرگذاری در  ارتقاء کیفیت آموزشی دارد.

وی، توسعه زیرساخت‌های اقتصادی در دانشگاه پیام نور را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: همیشه نمی‌توان منابع مالی این دانشگاه از محل اعتبارات دولتی تامین کرد که باید توسعه زیرساخت‌های اقتصادی مد نظر قرار بگیرد.

معاون استاندار بوشهر، توسعه نامتوازن را یکی از چالش‌ها و لطمات به مناطق دانست و تصریح کرد: در منطقه بندی مراکز دانشگاه پیام نور توجه ویژه‌ای به مناطق کمتربرخوردار شود تا امکانات  بهتری جذب شود.

وی با تاکید بر این که پراکندگی نامناسب واحدها و مراکز دانشگاهی شرایط نامطلوبی را برای پیشرفت کیفی دانشگاه‌ها ایجاد می‌کند افزود: مدیران دانشگاه پیام نور باید تلاش کنند با ایجاد مرکزیت در مناطق مختلف، نسبت به تجمیع واحدهای خود اقدام کنند.

خورشیدی، توجه به مهارت‌افزایی دانشجویان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در عرصه علم آموزی باید به آموزش فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای شود تا زمینه کارآفرینی و اشتغال دانشجویان با ارتقاء مهارت فراهم شود.

وی، سابقه فرهنگی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:  مدرسه سعادت نخستین مدرسه با شیوه آموزش نوین  در کشور است که بنیانگذاران آن علما و روحانیت بودند و این مهم جایگاه درخشان این استان را در عرصه علم‌آموزی و فرهنگی نشان می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه  سابقه انتشار روزنامه در استان بوشهر به بیش از یک قرن می‌رسد گفت: نخستین روزنامه‌هایی که  در کشور منتشر می‌شد به سبب  جایگاه مهم فرهنگی و بازرگانی آن مربوط به استان بوشهر است.

خورشیدی افزود:  ظرفیت‌ها و سابقه طولانی استان بوشهر در عرصه فرهنگی و علم‌آموزی از مزیت‌ها و ویژگی‌های این استان است که بر اساس این پیشینه فرهنگی باید برنامه‌ریزی اساسی‌تری انجام شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 10131
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم