آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۸:۱۱:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
شهرداران و دهیاران از ظرفیت گردشگری استان بوشهر استفاده کنند

استاندار بوشهر با اشاره به قابلیت گردشکری این استان گفت: شهرداران و دهیاران از ظرفیت گردشگری استان بوشهر برای توسعه زیرساخت‌ها استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر امروز در نشست  همایش شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان بوشهر با حضور معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ظرفیت گردشگری این استان را موذد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه گردشگری دارای ظرفیت‌های فراوانی  است که باید بیش از پیش به این ظرفیت‌ها توجه شود.

وی با اشاره به طرح بوم‌گردی روستایی بیان کرد:با خلاقیت و برنامه و تدبیر موفق یکی دهیاران در دشتی 150 گردشگر خارجی جذب شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح گردشگری نیاز به برنامه محوری در فعالیت‌های شهرداران و دهیاران است افزود: در راستای فراهم سازی زیرساخت‌های مورد نیاز ورود گردشگران به استان بوشهر اقدام های متناسب با آن آغاز و به شهرداران و دهیاران استان اطلاع رسانی لازم صورت گرفته است.

گراوند با بیان اینکه امروز بیش از هر چه چیز نیازمند عمل هستیم گفت: گفتن و شعار دادن نمی‌تواند گره‌ای را از مشکلات مردم باز کند.

استاندار بوشهر  جایگاه گردشگری استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه در نوروز گذشته 7.5 میلیون نفر گردشگر نوروزی وارد استان شد خاطر نشان کرد: در شهرهای گناوه و بوشهر به ترتیب روزانه 50 و 20 هزار تردد خودروهای گردشگران ثبت شده که این نشان از ضرورت نگاه ویژه به حوزه گردشگری استان است.

وی، یکی از ضعف‌های شهرهای ساحلی را مشکلات دفع مطلوب فاضلاب و پسماند دانست و تصریح کرد: ساماندهی فاضلاب و زباله‌ها یکی از مشکلات شهرهای ساحلی است که  بی توجهی به آن می‌تواند محیط زیست مناطق شهرهای ساحلی را تهدید کند.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان بیان کرد: در راستای تامین آب آشامیدنی  استان از طریق شیرین‌سازی آب دریا، دولت برای هر مترمکعب 70 هزار ریال یارانه پرداخت می‌کند.

گراوند از تفکیک آب آشامیدنی از فضای سبز شهرداری‌ها  خبرداد و گفت: در این راستا استفاده از آب غیرقابل شرب برای فضای سبز شهرهای استان یکی از اقدام‌هایی است که برای صرفه جویی در مصرف آب شرب در استان بوشهر در پیش گرفته شده است.

وی پارس جنوبی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: با تمام احترامی که برای بخش صنعت و تاسیسات پارس جنوبی در استان بوشهر باید قائل شد داشته‌های این استان در بخش‌های فرهنگ، تاریخ، ادبیات و پیشینه آن خیلی بیشتر از منطقه پارس جنوبی در عسلویه است.

استاندار بوشهر با اشاره به  اینکه پارس شمالی یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر است تاکید کرد: فعالیت در منطقه پارس جنوبی آسیب‌هایی به دنبال داشته که برای آغاز فعالیت پارس شمالی،  و مانع از ورود آسیب به آن ، باید با آسیب شناسی  در حوزه فعالیت‌های پارس جنوبی استفاده کرد.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 10244
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم