آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۷:۱۵:۱۸
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۸:۱۳:۳۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
بوشهر| وضعیت شغلی دهیاران تعیین تکلیف شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم دهیاران در عمران و آبادانی روستاها گفت: برای افزایش انگیزه دهیاران در راستای خدمت‌رسانی باید وضعیت شغلی آنان تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، محمدباقر سعادت صبح امروز در نشست با اعضای شوراهای اسلامی و نمایندگان دهیاران استان بوشهر به توانمندی و قابلیت اقتصادی و صنعتی استان پرداخت و اظهار داشت: تاسیسات نفت و گاز، پارس جنوبی، نیروگاه اتمی، کشاورزی، پرورش و صید آبزیان و گردشگری از جمله ظرفیت‌های استان بوشهر است.

وی از تولید 3 هزار مگاوات برق در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از این میزان تولید برق بیش از یک‌هزار مگاوات آن از نیروگاه اتمی بوشهر تولید می‌شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بیشتر شهرهای استان بوشهر تاسیسات نفت و گاز وجود دارد تصریح کرد: اجرای طرح‌های وزارت نفت در استان بوشهر که سرمایه‌گذاری آن قابل ملاحضه است تنها عوارض آن به مردم بر می‌گردد و این در حالی است که نرخ بیکاری در استان بوشهر نسبت به سایر نقاط بیشتر است.

سعادت با تاکید بر حمایت از برطرف کردن مشکلات مناطق کمترتوسعه یافته خاطرنشان کرد: حمایت از شغلی دهیاران و حتی برخی شهرداران امری مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه دهیاران در خدمت‌رسانی فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی می‌کنند گفت: حقوق ناچیز دهیاران نسبت به فعالیت و  خدمات آنان ایثار و فداکاری است که باید به وضعیت شعلی آنان سروسامان داده شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی آسفالت کوچه‌های در شهرهای استان بوشهر را یک معضل اساسی دانست و افزود: در این راستا قیر مورد نیاز آسفالت کوچه‌های خاکی شهرها و روستاهای استان بوشهر تامین شود.

سعادت با تاکید بر استقرار ماشین‌های آتش‌‌نشانی در روستاهای بزرگ استان بوشهر بیان کرد: برخی روستاهای بزرگ استان بوشهر که با شهرها فاصله طولانی دارند در مواقع بروز حادثه به ویژه آتش‌سوزی خسارت زیادی می‌بینند که انتظار می‌رود ناوگان آتش‌نشانی فراهم شود تا در زمان وقوع حوادث شاهد خسارت‌های فراوان نباشیم.

وی با تاکید بر استقرار تانکرهای آبرسان در روستاهای استان گفت: برای حل مشکلات روستاها لازم است تانکرهای آبرسانی در اختیار دهیاری‌‌ها قرار بگیرد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 10295
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم