آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۲۰:۵۸:۲۷
امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/26 - ۲۱:۰۷:۱۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
مهارت‌آموزی براساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق استان بوشهر ارائه می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم مهارت در ایجاد اشتغال گفت: مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق استان بوشهر ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در نشست صمیمی با مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای استان  با تاکید بر نقش مهم مربیان در مهارت آموزی اظهار داشت: مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای نوک پیکان مهارت آموزی به عنوان تنها راه حل بیکاری استان بوشهر هستند.

وی افزود: اگر قرار است تحولی صورت پذیرد باید این تحول ازسوی مربیان اتفاق بیفتد وتوجه به توانمندی مربیان پایه واساس تحول درسازمان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از زحمات و تلاش‌های ارزشمند مربیان در راستای توسعه مهارت آموزی در سطح استان تشکر کرد و گفت‌: مهمترین رکن در مراکز آموزش فنی و حرفه ای مربیان هستند که با انتقال دانش و مهارت به کارآموزان سبب به نتیجه رسیدن تلاشها و زحمات همه کارکنان اداری شده و باعث می‌شوند به رسالت اصلی سازمان در راستای توسعه اشتغال پایدار عمل شود.

دراهکی با بیان اینکه استان بوشهر یک ظرفیت قدرتمند از مجموعه ظرفیت‌ها‌، ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی است که نقش بی بدیلی در ارتقای مهارت مربیان  می‌تواند داشته باشد اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه ای نیاز اساسی جامعه ماست و اگر کسی به دنبال درآمدزایی است، می‌تواند با  آموزش و خلاقیت مسیر اشتغال را هموار کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از ارتقاء دانش مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای با همکاری صنایع مستقر در استان خبر داد و گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای نقش اساسی و اثرگذاری در توانمندسازی و مهارت افزایی جوانان ایفا می‌کنند.

وی با تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: مشورت و هم افزایی مربیان سبب ترویج آموزش‌های مهارتی با کیفیت می‌شود و برگزاری این نشست‌ها می‌تواند گامی موثر در راستای نیل به اهداف آموزشی باشد.

دراهکی با بیان اینکه برگزاری منظم نشست‌های هم اندیشی و استفاده از تجربیات مربیان و کارشناسان در پیشبرد اهداف تعیین شده اثرگذار است ،افزود: تمامی سیاست‌های آموزشی این سازمان به سمت کیفیت بخشی و ساختاردهی نظام آموزشی پیش می‌رود که در این زمینه، همکاری و مشارکت و هم افزایی مربیان بیش از پیش مورد نیاز است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه آموزش، یکی از مهم‌ترین نیازهای افراد است و فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای مهارت‌آموزی افراد انجام می شود، اظهار کرد: توانمندسازی مربیان، به روز کردن تجهیزات آموزشی، شناسایی مربیان با انگیزه و علاقمند در زمینه  کارهای پژوهشی مورد توجه قرار گرفته است.

وی، با تاکید بر نقش مهم مهارت در ایجاد اشتغال گفت: مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق استان بوشهر ارائه می‌شود.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 10306
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم