آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۸:۳۰:۱۳
امروز : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/21 - ۰۱:۵۱:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
104 عنوان استاندارد ملی و یک عنوان استاندارد بین‌المللی در بوشهر تدوین شد

مدیرکل استاندارد بوشهر با بیان اینکه این استان یکی از قطب‌های مهم استانداردسازی کشور محسوب می‌شود گفت: در سال قبل ۱۰۴ عنوان استاندارد ملی و یک عنوان استاندارد بین‌المللی در بوشهر تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای استاندارد سازی طرح‌ها بوشهر را  از استان‌های پیشتاز در زمینه‌ استانداردسازی در کشور  دانست و اظهار داشت: با توجه به توسعه مطلوب فعالیت‌های استاندارد در بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی در بوشهر، این استان یکی از قطب‌های مهم استانداردسازی کشور محسوب می‌شود.

وی از فعالیت حدود 50 آزمایشگاه همکار استاندارد  در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد:  این آزمایشگاه‌ها در بیش از 230 زمینه آزمایشگاهی و وجود شرکت‌های بازرسی فنی متعدد در استان، سبب شده تا علاوه بر پیشرو بودن در زمینه استانداردسازی جایگاه‌های سی‌ان‌جی در کشور، تمامی پارک‌ها و شهرک‌های بازی بخش خصوصی استان نیز گواهینامه استاندارد دریافت کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر با اشاره به تدوین استاندارد ملی در استان بوشهر خاطر نشان کرد:  در سال گذشته 104 عنوان استاندارد ملی و یک عنوان استاندارد بین‌المللی تدوین شد و 154 استاندارد ملی نیز مورد بازنگری قرار گرفت و همین عملکرد سبب شد تا بوشهر به عنوان چهارمین استان کشور در زمینه تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی شناخته شود.

بهره‌مند با اشاره به بازرسی از بازار در استاندارد سازی محصولات  اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 8 هزاربازرسی و نمونه‌برداری از سطح بازار استان به منظور نظارت بر کیفیت کالاهای تولید داخل عرضه شده در فروشگاه‌ها صورت گرفت.

وی با اشاره به شعار روز جهانی استاندارد تحت عنوان «استانداردهای بین‌المللی و چهارمین انقلاب صنعتی» گفت: در اثر این انقلاب و اتصال فن‌آوری‌های نوین، مصرف‌کننده به تولیدکننده مرتبط می‌شود و در فضای پرشتاب رقابتی که ایجاد می‌شود،

مدیرکل استاندارد بوشهر تاکید کرد: «کیفیت» رمز ماندگاری در بازارهای ملی و جهانی است، بنابراین می‌طلبد تولیدکنندگان داخلی با شتاب بیشتری خود را با این تحولات نوین که به زودی سراسر جهان را در بر می‌گیرد، منطبق کنند.

بهره‌مند با تاکید بر توجه به استاندارد سازی تجهیزات پارکی در شهرها توسط شهرداری‌ها افزود: از شهرداری‌های استان هم انتظار تعامل بیشتری داریم تا نسبت به بهبود وضعیت و استانداردسازی زمین‌های بازی و تجهیزات مستقر در پارک‌ها دقت نظر و توجه بیشتری داشته باشند چرا که استفاده‌کنندگان از این فضاها، کودکان هستند که از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 10320
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم