آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۸:۳۰:۱۳
امروز : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/21 - ۰۳:۰۷:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
60 میلیارد ریال برای تسریع در تکمیل دانشکده هنر و معماری بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به توسعه زیرساخت‌های آموزش عالی در استان بوشهر گفت: برای تسریع در تکمیل دانشکده هنر و معماری بوشهر ۶۰ میلیارد ریال تامین و پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در مراسم جشن معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه خلیج فارس بوشهر با خوش‌آمدگویی به دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، غیر‌دولتی، آزاد اسلامی و مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی یکی از ویژگی‌های دانشجویان را مطالبه‌گری دانست و اظهار داشت: فرهنگ مطالبه‌گری باید از دوران دانشجویی آغاز شود و این فرهنگ در سطوح  و لایه‌های مختلف جامعه توسعه داده شود.

وی‌ با تاکید بر توجه مسئولان به مطالبات جامعه افزود: فرهنگ مطالبه‌گری وقتی در جامعه نهادینه شد مسئولان مکلف و موظف هستند پاسخگوی خواسته‌ها و مطالبات مردم باشند.

استاندار بوشهر دانشگاه و دانشجو را سرمایه مهم جامعه و استان دانست و تاکید کرد: بزرگترین افتخار هر جامعه داشتن دانشگاه و دانشجویان موفق  است که این مهم نقش تاثیرگذار دانشگاه در توسعه و پیشرفت جامعه را نشان می‌‌دهد.

گراوند، آینده جامعه را متعلق به جوانان و دانشجویان دانست و تصریح کرد: دانشگاه و جوانان بالاترین نقش برای ساخت آینده جامعه  دارند و دانشگاه خلیج فارس بوشهر یکی از مراکز آموزش عالی پر افتخار ایران اسلامی در عمر کوتاه خود است.

وی، استان بوشهر را یکی از استان‌های پرظرفیت در بخش‌های مختلف دانست و تاکید کرد: به کار بردن عنوان استان محروم  در باب بوشهر با این همه ظرفیت و توانمندی جایز نیست چراکه علاوه بر ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و صنعتی، از پیشینه تاریخی درخشانی در ابعاد گوناگون  برخوردار است.

استاندار بوشهر، دانشجویان را امید و سازندگان آینده جامعه اسلامی دانست و  با تاکید بر حمایت و کمک به دانشگاه برای حل مشکلات زیرساختی آن گفت: دانشگاه در یک جامعه که در روند توسعه و پیشرفت تاثیرگذار است باید در حل مشکلات و تحقق مطالبات دانشجویان تلاش شود.

گراوند با تاکید بر حل دغدغه خوابگاه دانشجویان تصریح کرد: امید می‌رود با تدابیر لازم در حل مشکلات خوابگاهی دانشگاه خلیج فارس گام‌های اساسی برداشته شود.

وی با اشاره به استقرار دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر افزود:برای تسریع در تکمیل دانشکده هنر و معماری بوشهر 60 میلیارد ریال تامین و پرداخت می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دانشگاه باید محل تمرین تحمل و مداراء باشد گفت: دانشگاه خلیج فارس بوشهر در تمرین و پمپاژ امید، نقد کردن، مطالبه‌‌‌گری، تحمل و مداراء در ایران پیشگام شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 10322
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم