آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۸:۳۰:۱۳
امروز : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/21 - ۰۳:۰۵:۰۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
65 میلیارد ریال کمک‌های نقدی و کالایی مردم‌ بین نیازمندان ‌بوشهر توزیع شد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۶۵ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و کالایی مردمی جمع آوری و میان نیازمندان و محرومان محلات استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، احمد لطفی، ظهر امروز در نشست بررسی کمک‌های مردمی با اشاره به نقش اساسی مراکز نیکوکاری در کمک به نیازمندان اظهار داشت: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم، نقش مهمی در سرعت‌بخشی کمک به نیازمندان دارد و خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در سریع‌ترین زمان به دست خانوارهای نیازمند برسانند.

لطفی شناسایی فقرا و خیران و برقراری ارتباط بین این دو گروه را اصلی‌ترین وظیفه مراکز نیکوکاری عنوان کرد و افزود: این مراکز نیکوکاری به شکل کاملا مستقل و مردمی اما تحت نظارت کمیته امداد اداره می شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به فعالیت 31 مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان بوشهر گفت: این مراکز نیکوکاری در شش ماهه نخست  امسال 65 میلیارد ریال کمک‌های نقدی و کالایی مردمی و خیّران نیکوکار را جمع آوری و میان نیازمندان و محرومان محلات توزیع کردند.

وی افزود: 17 میلیارد ریال کمکهای نقدی و 48 میلیارد دیگر به صورت کالا و خدمات جذب و بین نیازمندان توزیع شده است.

لطفی خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیش از 73 میلیارد ریال کمک‌های مردمی توسط این مراکز نیکوکاری جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه مراکز نیکوکاری از استقلال مالی و اداری برخوردار هستند تصریح کرد: این مراکز نیکوکاری با شناسایی نیازمندان محلات، آنها را تحت حمایت خود قرار می‌دهند و خدماتی در عرصه‌های مختلف چون معیشت، مسکن، سرپناه، بهداشت و درمان، آموزش و برنامه‌های فرهنگی، تامین جهیزیه و برگزاری مراسم ازدواج، اشتغال و طرح‌های کارآفرینی به آنها ارائه میدهند.

وی با بیان اینکه 10 درصد جمعیت استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: در حال حاضر بیش از 33 هزار خانوار با جمعیتی بیش از 70 هزار نفر از تمام خدمات کمیته امداد در طول سال بهره مند می‌شوند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 10326
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم