آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۷:۱۵:۱۸
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۸:۳۰:۱۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲
عمارت تاریخی ملک بوشهر بازسازی و احیاء می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر احیاء عمارت تاریخی ملک گفت: با ساماندهی وضعیت ساکنان در این عمارت تاریخی بازسازی آن به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجید خورشیدی عصر امروز در نشست برنامه‌ریزی برای مرمت و بازسازی عمارت ملک بوشهر، جایگاه این بنای تاریخی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این بنا که مربوط به دور قاجار است از جایگاه مهمی در تاریخ این شهر برخوردار است.

وی با بیان اینکه عمارت ملک در منطقه بهمنی بوشهر آذر سال 1377 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است افزود: این عمارت مجموعهٔ ساختمانی یکی از آثارهای تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر در جنوب است.

معاون استاندار بوشهر، احیاء و بازسازی این بنای تاریخی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با توجه به اهمیت تاریخی عمارت ملک،تلاش مسئولان استان برای  احیا و بازسازی این عمارت تاریخی به کار گرفته میشود.

خورشیدی با اشاره به اینکه مرمت این بنا در سه مرحله کوتاه، میان و بلند مدت انجام می‌شود تصریح کرد: برخی افراد نیازمند مدت‌ها در اتاق‌های این عمارت سکونت داشتند که با همکاری و تعامل نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی، وضعیت سکونت این افراد ساماندهی می‌شود.

وی با بیان اینکه خانوادههای نیازمند در این عمارت شناسایی و از طرف نهادها مورد حمایت قرار می‌گیرند افزود: سکونت افراد در این عمارت حکم مکان غصبی دارد و باید قبل از هرگونه اقدام قضایی و انتظامی  ساکنان آن این عمارت را تخلیه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهراز تهیه طرح مرمت و احیاء عمارت تاریخی ملک بوشهر خبرداد و تصریح کرد: طرح مرمت و احیاء عمارت تاریخی ملک بوشهر تهیه  و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کمترین زمان ممکن بازسازی می‌شود.

خورشیدی با بیان اینکه احیاء این بنا تحول مهمی در رونق گردشگری منطقه می‌دهد افزود: با احیا و بازسازی عمارت ملک، زمینه رونق محلات جنوبی شهر بوشهر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 10335
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم