آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۳:۴۵:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۱۵:۴۸:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
ضیایی ضمانت کرد اما چک‌ها برگشت خورد/ از دو تیم والیبال طلبکارم

بازیکن لیگ برتری والیبال اعلام کرد با ضمانت رئیس فدراسیون با باشگاه شهرداری ارومیه توافق کرده است اما چک ها برگشت خورد و او هنوز موفق به دریافت طلبش نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر والیبال از ۲۵ مهر ماه آغاز خواهد شد. طبق بند ۸ - ۹ آیین نامه سازمان لیگ، تیمی که تسویه حساب نکرده باشد نمی‌تواند در مسابقات ثبت نام کند. درحالی که رئیس سازمان لیگ اعلام کرده به غیر از باشگاه سایپا هیچ تیم دیگری بدهی ندارد اما حمیدرضا سوسن آبادی یکی دیگر از طلب کاران است.

حمیدرضا سوسن آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره طلبش از باشگاه های لیگ برتری والیبال گفت: از دو باشگاه شهرداری ارومیه و خاتم اردکان طلب دارم. سال ۹۵ مبلغی از قرارداد من با شهرداری ارومیه باقی ماند و فدراسیون اعلام کرد در ازای گرفتن چک رضایت دهیم تا تیم بتواند وارد لیگ شود که من این کار را انجام ندادم.

بازیکن لیگ برتری والیبال در ادامه افزود: ضیایی آن زمان سرپرست فدراسیون بود و خودش مستقیم وارد عمل شد و به ما قول داد که چک های شهرداری ارومیه پاس می شود که ما نیز پذیرفتیم و چک ها را قبول کردیم اما متاسفانه چک ها برگشت خورد. بعد از چند بار پیگیری از طریق فدراسیون به نتیجه ای نرسیدیم و مجبور شدیم چک ها را برگشت بزنیم.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه فدراسیون درصدی از قرارداد بازیکنان را دریافت می کند این انتظار وجود دارد که از حق و حقوق بازیکنان حمایت کند اما تا به امروز هیچ حمایتی از سوی فدراسیون صورت نگرفته است.

سوسن آبادی به باشگاه خاتم اردکان اشاره و خاطرنشان کرد: تیم خاتم اردکان فصل گذشته تصمیم گرفت دو بازیکن را اخراج کند و به جای آنها دو بازیکن دیگر را به تیم اضافه کند. جلسه ای با من و سایرین برگزار کردند و چون من کاپیتان تیم بودم به آنها گفتم این کار را انجام ندهند و توافق صورت گرفت و قضیه منتفی شد اما پس از پایان نیم فصلِ نخست تصمیم آنها برگشت. هدف گذاری تیم خاتم قرارگیری در بین هشت تیم اول لیگ بود اما ما موفق شدیم عنوان ششمی را تا پایان نیم فصل کسب کنیم. نمی دانم چه شد بعد از نیم فصل با من تماس گرفتند و اعلام کردند از تیم اخراج شده ام و باشگاه با من همکاری نخواهد کرد.

او در ادامه گفت: پس از این اتفاق با فدراسیون تماس گرفتم و مشکل را بیان کردم آنها به من گفتند اگر برگه تسویه را دریافت کنم مشکلی وجود ندارد.  از سال ۹۶ همچنان پیگیر کارم هستم ولی هیچ تسویه حسابی صورت نگرفته، حدود ۱۰ ماه است از باشگاه خاتم دریافتی نداشته ایم. فرخی از باشگاه تماس گرفت و اعلام کرد رای شما را نوشته اند و صددرصد پول پرداخت خواهد شد و من به او گفتم اگر من رضایت ندهم و این قضیه پیگیری نشود آیا تیم می تواند در لیگ حضور داشته باشد یا خیر؟ که بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد.

سوسن آبادی بیان کرد: سال گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشتم زمانی که یک بازیکن از تیم اخراج می شود شرایط برای او سخت است چرا که تنها منبع درآمد یک بازیکن همین قراردادهاست. در نیم فصل گذشته دو بار پاسور برتر هفته شدم و سعید معروف سه بار، چرا باید وادی جایگزین من شود و من کنار گذاشته شوم؟ برای یک بازیکن شخصیت و آبروی او بسیار مهم است.  به لطف خدا توانستم امسال با تیم سایپا قرارداد ببندم.  اتفاقی که رخ داده این است برخی انتظار دارند بازیکنان مجانی برای والیبال بازی کنند در صورتی که تمام زندگی و درآمد آنها از لیگ تامین می شود.

وی  یادآور شد: اگر فدراسیون والیبال کوتاهی کند حتما به دادگاه ورزشی شکایت خواهم کرد. سال ۹۲ در دوران داورزنی، او تیم گنبد را مجاب کرد تا زمانی که با بازیکنان تسویه نکرده حق حضور در رقابت های لیگ را ندارد در این دوره نیز باید چنین حمایتی صورت گیرد.

بازیکن لیگ برتری والیبال در پاسخ به این سوال که شفقی اعلام کرده هیچ تیم بدهکاری وجود ندارد، آیا این صحبت درست است؟ گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد، یک زمانی محسن ملت، مدیرعامل خاتم ارکان با من تماس گرفت و گفت مبلغی را برای تسویه حساب در نظر گرفته است. باقی مانده پول من حدود ۶۰ میلیون تومان بود جدا از بحث متمم ها چرا که متمم اصلا در قرارداد ثبت نمی شود.  ملت با من تماس گرفت و بیان کرد تا قبل از سال ۹۷ مبلغی از قرارداد پرداخت خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد و من شب سال نو با او تماس و گفتم گرفتارم و اگر امکان دارد مبلغی از قراردادم پرداخت شود و او به من گفت شماره حسابت را بفرست تا دو میلیون تومان برای تو واریز کنم که بتوانی شب عید را بگذرانی!مگر من محتاج یا نیازمند هستم؟ من لنگ دو میلیون تومان نیستم و تنها حق و حقوق خودم را می خواهم احتیاج به چنین پول هایی ندارم.

سوسن آبادی در پایان گفت: یکی از دلایلی که ملی پوشان ما در مسابقات جهانی و لیگ ملت های والیبال از نظر روحی و روانی از سایر بازیکنان کشورهای دیگر ضعیف هستند به دلیل همین طلب ها و بدهی هاست. چرا که ملی پوشان از طریق همین قراردادها ساپورت می شوند شرایط بازیکنانی که در لیگ های خارجی بازی می کنند خیلی بهتر از بازیکنان داخلی است. من در سال ۸۹ با قراردادم توانستم خانه خریداری کنم اما با این نوسانات بازار با مبلغ ۲۰۰ -۲۵۰ میلیون تومان دیگر نمی‌توان کاری کرد.

کد خبر 10358
منبع خبر : خبرگزاری مهر