آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۸:۳۰:۱۳
امروز : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/21 - ۰۱:۵۲:۰۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
رضا یزدانی نه در انتخابی کشتی گرفت، نه به تورنمنت رفت!

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان در آستانه حضور در رقابتهای جهانی به برخی انتقادات از جمله عدم حضور رضا یزدانی واکنش نشان داد.

مجید ترکان در حاشیه آخرین روزهای اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۱۸ مجارستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تیم ملی با نفراتی جوان و با انگیزه آماده حضور در رقابتهای جهانی است ولی همچنان با برخی انتقادات همراه هستیم. مطمئنا هر ترکیبی هم از سوی کادر فنی به شورای فنی اعلام می شد و مورد تأیید قرار می گرفت، باز هم موافقان و مخالفان خاص خود را داشت.

وی تصریح کرد: مثلا مهران نصیری در وزن ۶۵ کیلوگرم ، نفر دوم رقابتهای انتخابی بود که با توجه به نتایج غیر قابل قبول در بازیهای آسیایی جاکارتا و اینکه از نحوه تمرینات وی پس از این رقابتها راضی نبودیم، تصمیم گرفتیم به جای او از یک آزادکار جوان و آینده دار بنام امیرحسین مقصودی در رقابتهای جهانی استفاده کنیم.

وی در خصوص نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم نیز گفت: جمع بندی کادرفنی در این وزن طوری صورت گرفت که به علیرضا کریمی میدان بدهیم. به هرحال این انتخاب بر اساس فرآیند انتخابی تیم های ملی بود و همیشه شیوه کشتی هجومی مدنظر کادر فنی است.

دارنده مدال طلای جهان در مورد گلایه‌های رضا یزدانی هم خاطرنشان کرد: احترام به تمامی قهرمانان و مدال آوران وظیفه ماست. اما یزدانی در حالی که مجوز حضور در مرحله اول انتخابی را نیز نداشت به وی مجوز دادیم تا در مرحله نهایی مسابقات انتخابی شرکت کند، اما وی به هر دلیل در این مسابقات هم شرکت نکرد.

وی افزود: در حالی که وی در انتخابی نیز شرکت نکرد، برخلاف آنچه عنوان شده چند بار هم از طریق هیأت کشتی استان مازندران پیگیر شدیم تا وی مدارک خود را برای شرکت در رقابت های بین المللی جام کرکین روسیه تحویل دهد، اما یزدانی از طریق مسئولان هیأت اعلام کرد در این مسابقات شرکت نمی کند.

ترکان گفت: وقتی ما از روند آمادگی یک کشتی‌گیر اطلاعی نداریم چگونه می توان وی را مستقیما راهی بازیهای آسیایی کنیم. نگاه ما در اینگونه مسائل، فراتر از نظرات شخصی و یک نگاه ملی است.

وی افزود: هدفگذاری کادر فنی موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و برای رسیدن به این هدف با تمام وجود تلاش می کنیم. قطعا مسائل انگیزشی و روحی و روانی، نقش مهمی در این راستا دارد.

ترکان در پایان خاطرنشان کرد: درهای فدراسیون کشتی به روی همه بزرگان و موسفیدان کشتی باز است و ما همواره از نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها استقبال می کنیم.

کد خبر 10359
منبع خبر : خبرگزاری مهر