آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۱:۰۴:۴۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
نیمی از جمعیت استان بوشهر از خدمات بیمه‌ سلامت بهره‌مند شدند

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه نیمی از جمعیت این استان تحت پوشش بیمه‌ سلامت هستند گفت: حدود ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان بوشهر زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، پرویز رمضانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با اشاره به فرا رسیدن هفته بیمه سلامت از 27 مهر تا 3 آبان اظهار داشت: سازمان‌های بیمه‌گر سلامت به عنوان یکی از ارکان اصلی حوزه سلامت نقش مهمی در تامین منابع مالی و صیانت از بیمه شدگان در برابر هزینه‌های سلامت دارند.

وی، با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت بر اساس تصویب قانون بیمه همگانی سلامت تاسیس شد تصریح کرد: توسعه نظام بیمه سلامت یکی از بزرگترین نظام بیمه سلامت در راستای سیاست‌های نظام سلامت است تا یکی از بزرگترین اصلاحات نظام رفاه اجتماعی را رقم بزند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر، با بیان اینکه این سازمان بیمه‌‌ای به عنوان سازمانی نوپا ولی توانمند و دارای تجربیات ارزشمند است خاطر نشان کرد: سازمان بیمه سلامت با گسترش پوشش بیمه‌ای و تحت پوشش قرار دادن اقشار مختلف جامعه در قالب صندوق‌های بیمه‌ای کارکنان دولت، روستائیان، عشایر و خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و مددجویان در راستای عدالت در سلامت برای برخورداری تمامی آحاد جامعه از خدمات یکسان سلامت گام بر می‌دارد.

رمضانی، با اشاره به خدمات سازمان بیمه سلامت در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید که سلامت، بهداشت و درمان مردم به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت مورد توجه قرار گرفت سازمان بیمه سلامت در همراهی با طرح تحول نظام سلامت با پوشش بیمه‌ای رایگان آحاد مختلف به ویژه قشر آسیب پذیر نقش مهمی  ایفاء کرد.

وی، با بیان اینکه اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر نیمی از جمعیت استان را تحت پوشش دارد گفت: این اداره کل اهدافی همچون عدالت محوری، ارتقاء سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، رفع همپوشانی  بیمه‌ای، بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه حدود 500 هزار نفر از خدمات این بیمه در استان بوشهر بهره‌مند هستند افزود: 70 درصد بیمه شدگان سلامت استان بوشهر مربوط به صندوق روستایی و عشایر، 16 درصد کارکنان دولت، 10 درصد بیمه سلامت همگانی و ایرانیان و 4 درصد سایر اقشار هستند.

انتهای پیام/ن

کد خبر 10788
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم