آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۱:۰۲:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
بوشهر| مقابله با آسیب‌های اجتماعی در اولویت برنامه سپاه دشتی قرار دارد

فرمانده سپاه امام رضا(ع) دشتی با تاکید بر نقش مهم خانواده‌ها در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی گفت: سپاه در بخش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی ماموریت‌های مختلفی دارد که مقابله با آسیب‌های اجتماعی در اولویت برنامه سپاه دشتی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری محار از شهرستان دشتی، سرهنگ پاسدار علی غضنفری در ایین تجلیل از برترین‌های مسابقات قرآنی خانواده پاسداران شهرستان دشتی  با موضوع نقش فضای مجازی در جنگ نرم دشمن اظهار داشت: دشمن با همه ابزارها و سلاح‌هایی که در دست داشت در جنگ 8 ساله علیه ملت ایران بکار برد و شکست خورد  و اینک از طریق شبکه‌های مجازی به جنگ آمده است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی بیان کرد: جنگ 8 ساله در ظاهر فقط صدام حمله‌کننده به ایران بود هرچند همه کشور‌های عربی، شرق و غرب با تمام امکانات و قدرت مکانیزه خود از صدام حمایت‌های مالی و تسلیحاتی کردند تا به خیال خام خود ظرف یک هفته تهران را تسخیر کنند.

وی با تاکید بر بصیرت‌افزایی بیان کرد: امروز باید همه امت ایران اسلامی هوشیار باشند که دشمن شکست‌خورده در جنگ، تهاجم اقتصادی و استفاده از فضای مجازی را در دستور کار خود قرار داده است.

غضنفری تأکید کرد: اگر هوشیاری خود را حفظ نکنیم و به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولید داخلی عمل نکنیم، در این جنگ با مشکل مواجه می‌شویم.

وی آثار فضای مجازی در روابط اجتماعی را بیش از سایر حوزه‌ها  تاثیرگذار دانست و گفت:  فضای مجازی تغییرات و دگرگونی‌های زیادی را به وجود آورده است که خانواده‌ها باید در این زمینه هوشیارانه‌تر عمل کنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) دشتی با تاکید بر نقش مهم خانواده‌ها در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی گفت: سپاه در بخش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی ماموریت‌های مختلفی دارد که مقابله با آسیب‌های اجتماعی در اولویت برنامه سپاه دشتی قرار دارد.

غضنفری با بیان اینکه فضای مجازی ابتدا برای اهداف نظامی و امنیتی طراحی و به‌مرور وارد دیگر بخش‌ها اجتماعی ازجمله تفریح، سرگرمی، اقتصاد شد خاطر نشان کرد: این امر چنان پررنگ و گسترده بود که کارکرد آن را تغییر داد به‌طوری‌که این تکنولوژی نوظهور، امروزه به یک صنعت و عرصه‌ تأثیرگذار جهانی تبدیل‌شده است و کمتر موضوع اجتماعی را می‌توان یافت که متأثر از فضای مجازی نباشد.

وی افزود: شبکه‌های اجتماعی مانند بسیاری از پدیده‌های دیگر دارای پیامدهای مثبت و منفی می‌باشد که با برنامه‌ریزی و بالا بردن سطح آگاهی عمومی می‌توان از آثار و دستاوردهای مثبت آن بهره گرفت و پیامدهای منفی را به حداقل رساند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: ورود فضای مجازی به فضاى زندگى انسان‌ها در کنار مزایا و محاسن، سبب به وجود آمدن یکسرى دغدغه‌ها و نگرانی‌ها شده و روابط افراد را بشدت تحت تأثیر قرار داده است.

سرهنگ غضنفری، مهم‌ترین آسیب وارده از ناحیه فضای مجازی به جوامع بشری را هضم فرهنگ‌های اصیل بومی در فرهنگ لیبرال دمکراسی غرب دانست و افزود: این آسیب‌رسانی در تمام جوامع، موضوعیت داشته و محدود به جامعه­ و یا اقلیتی خاص نمی‌شود.

وی افزود: شکستن حرمت‌ها و قبح شکنی از گناهان همراه با ایجاد آشفتگی در اصلی‌ترین عنصر سازنده‌ی جامعه یعنی تحکیم بنیان خانواده که این کار باهدف از بین بردن نقش سازنده خانواده در تربیت فرزندان صورت می‌گیرد یکی دیگر از اهداف دشمن ایجاد آشفتگی در خانواده‌ها است.

انتهای پیام/م

کد خبر 10798
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم