آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۴:۰۵:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
شیخ موسی کمالی - امام جمعه خارگ

بوشهر - امام جمعه خارگ از صادرات روزانه ۱.۸ میلیون بشکه نفت از جزیره خارگ خبر داد و گفت: ناتوانی آمریکا در برابر ایران از نشانه‌های افول استکبار است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام موسی کمالی صبح شنبه در مراسم پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان جزیره خارگ اظهار داشت: در سال ۴۳ امام (ره) را تبعید کردند که به خیال خام خود انقلاب ایران اسلامی را مختل کنند، ولی قدرت و نفوذ انقلاب اسلامی ایران افزایش یافت و امروزه ایران اسلامی قدرت اول منطقه است.

وی افزود: در ابتدای انقلاب پیروزی صورت گرفت و خیلی ها فکر می کردند کار تمام شده است ولی لانه جاسوسی در ایران بود که با عزت جوانان انقلابی ایران تسخیر شد که امام (ره) با هوش و ذکاوت خود فرمودند انقلاب دوم صورت گرفت؛ هر جا که سفارت امریکا حضور دارد، فتنه ای در کار است.

امام جمعه خارگ تصریح کرد: آمریکا از بدو انقلاب تحریم های خود را آغاز کرده است و این موضوع باعث شده عزم ایرانیان در راستای نگهداشت انقلاب اسلامی ایران بیشتر شود. یکی از نشانه های افول آمریکا ناتوانی در برابر ایران اسلامی است.

کمالی گفت: آمریکا ادعا کرده است که صادرات نفت از جزیره خارگ را به صفر برساند و با همه کشورهای خریدار نفت ایران مذاکره کرده است ولی دنیای امروز برعلیه ایران متعهد نشده است، مردم شریف ایران تاکنون مقاومت و ایستادگی کرده اند و موفق خواهیم شد و اینبار در مذاکره ما شرط خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: تنها کشوری هستیم در دنیا که مستقل هستیم، ملت ایران با اتکا به خداوند و ولی فقیه جلوی این سلطه گری استکبار ایستاده است، امریکا باید بداند باید دست از سلطه گرری بردارد.

امام جمعه خارگ اضافه کرد: دشمن قصد داشت صادرات از مرکز صادرات نفت ایران را به صفر برساند ولی هم اکنون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه صادرات نفت در روز داریم.

وی خاطرنشان کرد: اهالی شریف خارگ ایستادگی و مقاومت خود را در هشت سال دفاع مقدس ثابت کرده اند و این راه همچنان ادامه دارد.

کد خبر 12206
منبع خبر : خبرگزاری مهر