آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۱۴:۱۵:۰۳
امروز : سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 2019/04/23 - ۱۴:۳۲:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
بوشهر| برنامه‌‌ هیئت‌‌های مذهبی در بخش‌های مختلف تقویت و حمایت می‌شود

مشاور امور بانوان شورای هیئت مذهبی کشور با اشاره به نقش مهم این نهاد در بصیرت‌افزایی در عرصه‌های مختلف جامعه گفت: برنامه‌‌ هیئت‌‌های مذهبی در بخش‌های مختلف بانوان و آقایان تقویت و حمایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری محار از  دشتی، هم‌زمان با شهادت هشتمین اختر تابناک امامت ولایت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) همایش ولایت از حرم تا حرم در بخش کاکی شهرستان دشتی برگزار شد.

این همایش بزرگ پیاده‌روی ولایت هم‌زمان با شهادت هشتمین اختر تابناک امامت ولایت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) با حضور جوانان، زن مردم پیر و جوان خرد و کلان از حرم سید حسین‌پور فاطمی از شهر کاکی تا امام زادگان حسن (ع) و جعفر (ع) در روستای شیخیان به طول 15 کیلومتر برگزار شد.

این پیاده‌روی که سومین سال پیاپی است که با همکاری خیران عاشقان حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) برگزار می‌شود با برپایی 24 موکب در طول مسیر از محبان این امام غریب پذیرایی می‌کردند.

استقبال پرشور ارادتمندان به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به همایش پیاده‌روی کاکی

در حاشیه همایش ولایت که از شهر کاکی آغاز پس از طی 15 کیلومتر در روستای شیخیانی در امام زادگان حسن جعفر (ع) ادامه پیدا کرد امام جمعه کاکی در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در شهرستان دشتی اظهار داشت: مراسم بزرگ پیاده‌روی ولایت در بخش کاکی برگزار که با استقبال پرشور ارادتمندان به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) از نخستین ساعات صبح امروز تا بعدازظهر برگزار شد هرچند هوا مساعد نبود اما استقبال مردم بسیار زیاد بود.

حجت‌الاسلام محمد محمدی گفت: آنچه که مهم است سه سال متالی است که شورای فرهنگ عمومی با تصویب این حرکت بزرگ فرهنگی و با همکاری تشکل‌های مردم کمک‌های دولتی توانستیم این حرکت را به‌خوبی اجرا  کنیم.

وی با بیان اینکه استاندار بوشهرمبلغ 50 میلیارد ریال برای ترمیم و ساخت پل  در کاکی تأمین اعتبار کردند گفت: دغدغه اصلی مردم دشتی اتمام پل مسیر کاکی به دهستان کبگان است که نقش مهمی در توسعه روستاهای این مسیر را دارد.

حضور گسترده در پیاده‌روی ولایت در بخش کاکی بی‌نظیر بود

دبیر هیئت مذهبی استان بوشهر نیز اظهار داشت: مردم سنگ تمام گذاشتند و حضور گسترده در پیاده‌روی ولایت در بخش کاکی بی‌نظیر بود.

رضا ملاح افزود: از تلاش امام‌جمعه کاکی رسانه‌ها و خبرنگاران در انعکاس برنامه‌های فرهنگی ستودنی است.

 شهردار خورموج نیز گفت: ما باید قدردان مردم باشیم وقتی این خیل عظیم جمعیت را مشاهده کردم عشق شوق در چشمانم جاری شد.

احمد شیخیانی افزود: هرچند خداوند توفیق داد که در پیاده‌روی اربعین شرکت کنم اما پیاده‌روی امروز نیز خاطرات اربعین را تازه کرد.

دولتمردان خود را خادم به مردم می‌دانند

مشاور امور بانوان شورای هیئت مذهبی کشور نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های امام جمعه کاکی در همایش بزرگ ولایت اظهار داشت:  امام جمعه کاکی سبب اتحاد، هم دلی  وحدت مردم این دیار شده است خیل عظیم جمعیت در پیاده ری حرم تا حرم (ولایت) با تلاش و مدیریت حجت الاسلام محمدی قابل تقدیر است.

مریم سیاح افزود: خدمات دولت، خدمات نظام است و دولت خدمات ارزنده ای در سطح شهرستان دشتی انجام داده است که جا دارد از استاندار بوشهر، معاونان و فرماندار پرتلاش شهرستان دشتی تقدیرکنم.

سیاح با بیان این که دولتمردان خود را خادم به مردم می‌دانند تصریح کرد: در دشتی زیر ساخت‌ها بسیار خوبی صورت گرفته  که امید می‌رود مطالبات به حق مردم تحقق یابد.

مشاور امور بانوان شورای هیئت مذهبی کشور با اشاره به نقش مهم این نهاد در بصیرت‌افزایی در عرصه‌های مختلف جامعه گفت: برنامه‌‌ هیئت‌‌های مذهبی در بخش‌های مختلف بانوان و آقایان  تقویت و حمایت می‌شود.

انتهای پیام/‌ش

کد خبر 12557
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم