آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۱۴:۱۵:۰۳
امروز : سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 2019/04/23 - ۱۴:۴۶:۴۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۷
2 ضریح خیمه‌گاه در استان بوشهر رونمایی می‌شود+فیلم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به پایان ساخت دو ضریح خیمه‌گاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت قاسم (ع) در بوشهر و برازجان گفت: از این دو ضریح پس از رونمایی و چرخش در نقاط مختلف استان بوشهر به کربلا حمل می‌شود.

عبدالرضا مطاف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با قدردانی از مشارکت همه جانبه مردم استان بوشهر در بازسازی سه ضریح خیمه‌گاه شهدای دشت کربلا در استان بوشهر اظهار داشت: از 5 ضریح خیمه‌گاه حضرت امام حسین(ع) 3 ضریح آن در استان بوشهر با همکاری و تعامل مردم ولایت‌مدار استان بوشهر ساخته شده است.

وی با بیان اینکه ضریح  خیمه‌گاه‌ قمربنی‌هاشم(ع) سال 1394 پس از ساخت  در بوشهر و حمل در کربلای معلی نصب شد خاطر نشان کرد: ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) در شهرهای بوشهر و برازجان  ساخته شد و امروز از آن رونمایی می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه این دو ضریح به رویت همه مردم رسانده می‌شود گفت: این دو ضریح در تمام شهرستان‌های10 گانه  استان بوشهر چرخانده می‌شود و پس از زیارت مردم ولایت‌مدار استان از آن برای نصب به‌سوی کربلا حمل می‌شود.

 مطاف تأکید کرد: تمام هزینه‌های ساخت این ضریح‌ها از محل نذورات و هدایا مردمی تامین شده است و هیچ‌گونه کمکی دولتی هزینه نشده است.

وی با بیان اینکه ساخت ضریح‌ها 10 مرحله می‌گذراند تصریح کرد: پس از طراحی در ستاد بازسازی عتبات عالیات،  عملیات نجاری، قلم‌زنی مس، نقره و در نهایت طلاکاری شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر بیان کرد:با افتخار دو هدیه معنوی مردم استان بوشهر به جایگاه والای شهید حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت قاسم(ع) هدیه می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 12579
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم