آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۱:۰۴:۲۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۰
برنامه نفر اول رنکینگ ملی تنیس روی میز برای شرکت درمسابقات جهانی 

نفر اول تنیس روی میز ایران در رنکینگ ملی تاکید کرد که حضور در ترکیب تیم ملی و همراهی این تیم برای مسابقات جهانی در کنار صعود قابل توجه در رنکینگ جهانی مهمترین اهدافش است.

به گزارش خبرنگار مهر، از اسفندماه سال گذشته تا کنون چهار مرحله رقابت های تنیس روی میز تور ایرانی به میزبانی اصفهان، زاهدان، قزوین و اراک برگزار شده است. از جمله پینگ پنگ بازانی که در این رقابت ها موفق به کسب عنوان نخست شد، امیرحسین هدایی بود. وی در دو مرحله از این مسابقات اول شد و در دو مرحله هم به عنوان دومی دست یافت. 

بر همین اساس امیرحسین هدایی به خاطر امتیازات کسب شده از این رقابت ها در حال حاضر نفر نخست رنکینگ ملی تنیس روی میز ایران به حساب می آید و شانس زیادی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی دارد. 

این پینگ پنگ باز در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین اهدافش همین موضوع یعنی قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ است، گفت: مسابقات انتخابی تیم ملی قبلا به صورت دوره‌ای برگزار می شد اما از دو سال پیش این رقابت ها مانند تورهای خارجی به صورت حذفی برگزار می شود. 

وی با اشاره به رقابت های تور ایرانی که در چهار مرحله اخیر آن موفق به کسب عنوان نخست یا دومی شد، ادامه داد: نیما به خاطر لژیونر شدن و نوشاد به خاطر مسائل دیگر در این مسابقات حضور نداشتند اما بازیکنانی مانند افشین نوروزی، میعاد لطفی، امین احمدیان و آرمان حاجی ئی در مسابقات شرکت داشتند. خوشحالم که در حضور این بازیکنان مطرح و ملی پوش توانستم رده های بالا را کسب کنم. 

هدایی با بیان اینکه با پیگیری منظم تمرینات به این حد از آمادگی رسیده است، تصریح کرد: یک سال است که مسئولان فدراسیون با بازسازی آکادمی تنیس روی میز در امجدیه آن را در اختیار ملی پوشان گذاشته اند. البته اردوهای تیم ملی خیلی منظم تر از قبل شده طوریکه نسبت به همیشه زمان بیشتری در اردو هستیم اما زمانی هم که تیم ملی، تمرین نداشته باشد می توانیم در آکادمی پیگیر تمرینات باشیم.

این پینگ پنگ باز کشورمان با اشاره به اینکه خارج از تمرین تیم امید، زیر نظر میرالماسی پیگیر تمریناتش است، به حضور این روزهای خود در تمرین تیم جوانان اشاره کرد و گفت: تیم جوانان برای شرکت در رقابت های استرالیا آماده می شود. البته قرار نیست من همراه این تیم به مسابقات اعزام شوم. در کل دیگر در قالب تیم جوانان اعزامی ندارم. الانم که با این تیم تمرین می کنم برای حفظ آمادگی بیشتر خودم است. 

وی با اشاره به آغاز رقابت های باشگاهی از اواخر ماه جاری و همراهی تیم پتروشیمی در این فصل از مسابقات، خاطرنشان کرد: سه سال متوالی است که پتروشیمی قهرمان لیگ برتر می شود. امیدوارم امسال مهره ای موثر در ترکیب این تیم باشم و بتوانم به قهرمانی دوباره پتروشیمی کمک کنم. در واقع پیگیری جدی تمرینات این روزهایم برای آمادگی بیشتر جهت حضور در لیگ برتر است. ضمن اینکه رقابت های انتخابی تیم ملی هم در پیش است و باید برای آن نیز آماده باشم. 

هدایی با بیان اینکه به خاطر نتایج کسب شده در رقابت های تور ایرانی، شرایطم برای مسابقات انتخابی تیم ملی خوب است، گفت: امیدوارم بتوانم با برگزاری این رقابت ها، برای اولین بار در ترکیب اصلی تی ملی قرار بگیرم و این تیم را در مسابقات جهانی همراهی کنم. سال آینده میلادی مسابقات جهانی تنیس روی میز به میزبانی مجارستان و در دو بخش دوبل و انفرادی برگزار می شود. هدفم این است که در این رقابت ها شرکت داشته باشم و به شدت پیگیر آن هستم.

امیرحسین هدایی در پایان گفت: بعد از همراهی تیم ملی، دیگر هدفی که دنبال می کنم صعود در رنکینگ جهانی و رسیدن به رنکینگ زیر ۱۰۰ دنیا است. 

کد خبر 12660
منبع خبر : خبرگزاری مهر