آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۸:۱۲:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
بردخون میزبان ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) می‌شود

بوشهر - بخش بردخون این هفته میزبان ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم (ع) و ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) خواهد بود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان دیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر خلاف موضع دشمن امسال شاهد برگزاری مراسم اربعین به بهترین صورت بودیم و شیعیان عراقی ارتباطی صمیمانه با دیگر شیعیان بویژه ایرانیان داشتند.

حسین چاهبندی افزود: انگلیس برنامه ریزی کرده بود تا احساسات مردم ایران و عراق را بر روی مسائل جزئی متمرکز کند و شعله اختلافات و حساسیت ها را افزایش دهد و حرکت عظیم مردمی را تحت الشعاع قرار دهند اما همکاری و مشارکت سازنده ایران و عراق و هماهنگی بین مراجع این توطئه را خنثی کرد.

وی با بیان اینکه خیرین در حمایت از پیاده روی اربعین مشارکت داشته اند، اضافه کرد: موکب و حسینیه شهرستان دیر با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد ریال در کربلا آغاز شده که در ۷ طبقه احداث می شود تا فضای مناسبی برای پذیرایی از زائران شیعه کشورهای اسلامی ایجاد شود.

چاهبندی ادامه داد: ضریح خیمه گاه حضرت امام حسین(ع) با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و ضریح حضرت قاسم(ع) با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در مدت دو سال و نیم با مشارکت مردم و خیرین در بوشهر و برازجان ساخته و همزمان با ۲۸ صفر رونمایی شد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان دیر با انتقاد از برخی متحجرین گفت: عده ای اظهار می دارند که این ضریح ها هنوز به کربلا منتقل نشده چرا اینگونه تکریم می شود که باید بگوییم چون به نام امام حسین(ع) و سالار شهیدان ساخته شده متبرک است و مردم و دوستداران اهلبیت علاقمند هستند بر آن بوسه زنند و آن تبرک کنند.

وی ابراز داشت: در گذشته ضریح ائمه توسط سلاطین ساخته می شد اما امروزه مردم با علاقه و کمال میل در ساختن و آماده سازی ضریح و اماکن مقدسه مشارکت فعالانه دارند و همه سرمایه و دارایی خود را در این زمینه هزینه می کنند.

چاهبندی اظهار کرد: بر اساس درخواست مردم و علاقمندی دوستداران اهلبیت(ع) ضریح مقدس خیمه گاه حضرت امام حسین(ع) و ضریح حضرت قاسم این هفته یک شبانه روز در بخش بردخون مستقر می شود که امیدواریم مردم استقبال مناسبی از این ضریح ها بکنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان دیر یادآور شد: پیش از این ضریح های ائمه در منطقه حضور یافته و مردم با همه وجود از آن استقبال کرده اند و با استقرار ایستگاه های صلواتی و تشکیل دسته های عزاداری حماسه ای ماندگار خلق کرده اند.

کد خبر 12688
منبع خبر : خبرگزاری مهر