آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۱:۰۰:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
حضور بی سر و صدای هاشمی در نشست کنفدراسیون تیراندازی آسیا

نشست عمومی و سالانه کنفدراسیون آسیایی تیراندازی درحالی به میزبانی کویت به پایان رسید که ازایران هم علی دادگر رئیس فدراسیون و هم سید مهدی هاشمی رئیس سابق فدراسیون تیراندازی در آن حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، خانواده ورزش تیراندازی هنوز درگیری ها و کشمکش های طولانی بر سر ریاست این فدراسیون و احکام چندین باره دیوان عدالت اداری را از یاد نبرده اند که نشست سالیانه و عمومی کنفدراسیون آسیا باعث شد تا رئیس جدید و قدیم باز هم در یک قاب قرار بگیرند؛ این بار قاب آسیایی و جایی برای کسب کرسی در قاره کهن. درست همان قدر که فدراسیون تیراندازی برای حضور در این نشست بی سر و صدا و خاموش عمل می کند و حتی اطلاع رسانی کوچکی در خصوص آن ندارد سید مهدی هاشمی از فعالیت هایش برای کسب یک کرسی آسیایی(تبدیل سرپرستی به ریاست) می گوید.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حضورش در کویت و این اجلاسی آسیایی عنوان کرد: این جلسه نشست عمومی و سالانه فدراسیون های آسیایی بود که همزمان با آن جلسات هیات رئیسه، کمیته های اجرایی و مسابقات هم برگزار می شد. ما از روز جمعه هفته گذشته به کویت رفتیم و همان روز جلسه هیات اجرایی و سپس جلسه هیات رئیسه تشکیل شد. در جلسه هیات رئیسه قبلی دکتر ندا نوذری به عنوان سرپرست کمیته پزشکی انتخاب شده بود که می بایست برای ریاست ایشان در این کمیته موضوع به تصویب مجمع عمومی می رسید که خوشبختانه این اتفاق افتاد و یک کرسی آسیایی برای تیراندازی کشورمان کسب شد.  همچنین در این نشست در خصوص رقابتهای آتی تیراندازی در قاره آسیا بحث و تبادل نظر و مقرر شد تا مسابقات سال ۲۰۱۹ در چین تایپه(کلیه رشته ها)، قزاقستان(اهداف پروازی) و قطر برگزار شود. هماهنگی های لازم کشورهای آسیایی برای حضور در انتخابات ماه آینده مجمع جهانی نیز در این نشست انجام شد.

هاشمی در خصوص کسب کرسی های آسیایی و اهمیت آن برای تیراندازی ایران عنوان کرد: متاسفانه فدراسیون ما خنثی است و حالت رکود و سکوت خاصی گرفته است. ما در گذشته مدام به دنبال کسب کرسی در آسیا بودیم اما حالا برخی از آنها را به دلایل مختلف از دست داده ایم و به نظر می رسد هیچ حساسیتی نیز برای کسب کرسی وجود ندارد.

رئیس سابق فدراسیون تیراندازی با اشاره به لغو اعزام تیراندازان به مسابقات آسیایی در کویت گفت: ما در گذشته همیشه بهترین حضور را در رقابتهای کویت داشتیم. کویت فاصله نزدیکی با ما دارد و رابطه خوبی بین ما و آنها برقرار است و می توانستیم با هزینه کمی جبران برخی ناکامی ها را داشته باشیم. تعاملاتی که می تواند حداکثری باشد به حداقل رسیده است. در گذشته ما از جایگاه نایب رئیسی استفاده هایی می کردیم و رایزنی های خوبی داشتیم اما حالا نمیبینم که از این کرسی ها و جایگاه ها استفاده ای شود. در این دوره اعلام می کنند که تیم به علت دیر اقدام کردن ویزا نگرفت ولی سوال من این است که چرا باید اینطور شود و چرا هیچ کمکی مطالبه نکردند تا ما هم هماهنگی هایی کنیم و مشکل حل شود؟!

وی در پایان در خصوص پرونده شکایت خود در دیوان عدالت اداری و مختومه بودن یا نبودن این پرونده عنوان کرد: من موضوع را رها نکردم و از طریق مجلس شکایتم را پیگیری می کنم. متاسفانه دیوان عدالت اداری به لحاظ مصلحت موضوع اخطار ۱۰ روزه و و بحث انفصال از خدمت را پیگیری نکرد اما من هم از شکایتم صرف نظر نکرده ام. هم فدراسیون جهانی و هم آسیایی از ما سوال کردند که چرا موضوع را به آنها منعکس نکردیم، البته که هدف ما این نبوده و نیست و همیشه به دنبال حل موضوع در داخل کشور بودیم.

کد خبر 12694
منبع خبر : خبرگزاری مهر