آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/18 - ۲۰:۵۷:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
مهران شاهین‌طبع: در مورد هیچ بازیکنی به جمع‎بندی نرسیده‎ام

سرمربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد که برای تشکیل اردوی این تیم و برگزاری دیدارهای پنجره پنجم انتخابی جام جهانی هنوز در مورد هیچ بازیکنی به جمع بندی نرسیده است.

مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بلافاصله پس از دیدارهای هفته چهارم رقابت های لیگ برتر اردوی تیم ملی برای پنجره پنجم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ آغاز می شود، گفت: البته هنوز نشست هماهنگی برای تصمیم گیری قطعی و نهایی در مورد برنامه های تیم ملی برگزار نشده است اما قاعدتا روز بعد از هفته چهارم لیگ برتر (۲۵ آبان ماه) ورود به اردو است و از ۲۶ آبان ماه هم اردو آغاز خواهد شد. 

وی با بیان اینکه عملکرد باشگاهی بازیکنان را برای حضور در ترکیب تیم ملی زیر نظر داشته، خاطرنشان کرد: در مورد اردونشینان تیم ملی و اینکه برای این پنجره از مسابقات از چه ترکیبی استفاده کنیم هنوز به جمع بندی نرسیده ایم. باید در این زمینه با دیگر اعضای کادر فنی نشستی داشته باشیم تا تصمیمات را نهایی کنیم اما قطعا اردو را با ۱۷ - ۱۶ بازیکن آغاز می کنیم. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال در مورد غیبت احتمالی بازیکنانی مانند حامد حدادی و ارسلان کاظمی گفت: وقتی در مورد ترکیب اردونشینان و بعد از آن ترکیب تیم ملی برای دیدارهای پیش رو تصمیم گیری شد، وضعیت این بازیکنان هم مشخص می شود. قاعدتا در مورد انتخاب هر بازیکنی حتی حامد حدادی و ارسلان کاظمی با مشورت کادر فنی به جمع بندی می رسیم. 

شاهین طبع همچنین در مورد اینکه «مهدی کامرانی به این مرحله از اردوی تیم ملی بسکتبال دعوت می شود؟»، نیز خاطرنشان کرد: هنوز تصمیمی گرفته نشده است، صحبتی هم با خودِ کامرانی نداشتیم. در کل تا به امروز در مورد هیچ بازیکنی به جمع بندی نهایی نرسیده ایم. تمام صحبت ها در حد حرف و احتمالات است. 

وی با یادآوری اینکه تیم ملی بسکتبال پیش از سفر به استرالیا، دیدارهایی برابر قطر خواهد داشت، گفت:  بعد از آغاز اردو و برگزاری چند جلسه تمرینی در تهران، راهی قطر خواهیم شد. تیم ملی بسکتبال پنج روز در قطر خواهد بود و طی این مدت دو دیدار برابر تیم ملی این کشور خواهد داشت. این دو دیدار برای آماده سازی بیشتر ملی پوشان برگزار می شود. آنها از دوحه به استرالیا می روند تا دیدار رفت برابر این تیم ملی این کشور را برگزار کنند. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال باتاکید بر اینکه این تیم در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی، دیدارهای سختی برابر استرالیا و فیلیپین خواهد داشت، گفت: باید نهایت تلاش را برای کسب امتیاز لازم از این دو بازی داشته باشیم. در این صورت دیدارهای پنجم ششم و نهایی در شرایط ایده آل تری برگزار خواهد شد. 

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال در چارچوب پنجره پنجم رقابت های انتخابی جام جهانی ۹ آذرماه برای برگزاری دیدار رفت به مصاف استرالیا می رود و ۱۲ آذرماه نیز در مانیل دیدار برگشت برابر فیلیپین را برگزار می کند. 

تیم ملی بسکتبال تا به امروز ۸ دیدار خود در مسابقات انتخابی جام جهانی را برگزار کرده و طی آن موفق به کسب ۶ پیروزی شده ضمن اینکه نتیجه دو دیدار برابر عراق و ژاپن را هم واگذار کرده است.

کد خبر 12700
منبع خبر : خبرگزاری مهر