آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۰:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۰:۴۹:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
رونمایی ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) در بوشهر به روایت تصویر

از دو ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، مسئول خیمه‌گاه بارگاه امام حسین(ع) و قشرهای مختلف مردم بوشهر رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، مسئول خیمه‌گاه بارگاه امام حسین(ع) در آیین رونمایی دو نیم ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) با قدردانی از مردم استان بوشهر در ساخت این دو ضریح اظهار داشت: 5 ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) در شهرهای بوشهر، برازجان، شیراز و کرمانشاه ساخته شده که نشان از علاقه و عشق مردم ایران نسبت ائمه اطهار(ع) است.

فاضل عبدالامیر ابودگه ساخت این ضریح‌ها را سبب ناامیدی گروه‌های تکفیری دانست و تاکید کرد: گروه‌‌های تکفیری برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان انجام داده‌اند که تقویت روابط ایران و عراق سبب ناامیدی و ناکامی ترفندهای دشمنان است.

وی، افزود: ضریح حضرت زینب(س) در فارس، ضریح حضرت امام سجاد(ع) در کرمانشاه و سه ضریح قمربنی هاشم(ع)، امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) در استان بوشهر با همکاری مردم دوستدار اهل بیت(ع) ساخته شده است.

مسئول خیمه‌گاه بارگاه امام حسین(ع) با اشاره به شرایط خاص اقتصادی در ایران گفت: با وجود مشکلات اقتصادی که دشمنان برای ایران فراهم کرده‌اند ولی مردم در کمک رسانی در ساخت ضریح خیمه‌گاه کوتاهی نکردند.

ابودگه با اشاره به پذیرایی از مردم در مراسم اربعین حسینی تصریح کرد: مردم عراق در اربعین حسینی از مسلمانان به ویژه مردم ایران پذیرایی کردند که نشان از روابط خوب و مطلوب ایران و عراق است.

وی، بیان کرد: عزت و شرف  شیعیان در اربعین حسینی نشان داده شد و با حضور میلیون‌ها نفر این مهم محقق شد.

مسئول خیمه‌گاه بارگاه امام حسین(ع)  خواستار ادامه همکاری مردم ایران با برنامه‌های بازسازی عتبات عالیات شد و گفت: بازسازی دیگر ضریح‌ها در دستور کار قرار دارد که نیاز به ادامه همکاری مردم ایران است.

تمام هزینه‌های این دو ضریح مردم تامین کرده‌اند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم در ساخت این دو ضریح اظهار داشت: تمام هزینه‌های این دو ضریح مردم تامین کرده‌اند و هزینه دولتی استفاده نشده است.

عبدالرضا مطاف به نقش مهم مردم استان در بازسازی ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) پرداخت و گفت: از 5  نیم‌ضریح خیمه‌گاه  دشت کربلا، 3 نیم‌ضریح  آن در استان بوشهر ساخته و بازسازی کرده است.

وی بیان کرد: دو نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) در بوشهر و برازجان با همکاری مردم ساخته و تکمیل شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه این دو ضریح پس از چرخش در تمام نقاط استان به کربلا منتقل می‌شود افزود: دو نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) پس از استقبال مردم شهرهای مختلف استان بوشهر در قالب کاروان ثارالله  برای نصب راهی کربلا می‌شود.

بوشهری‌ها یادگار بزرگی در فضای رشادت، ایثار و شهادت در کربلای به ودیعه گذاشتند

امام جمعه بوشهر نیز با اشاره به ساخت سه نیم ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) در استان بوشهر خاطر نشان کرد: نیم ضریح‌ قمر بنی هاشم(ع)، امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) با مشارکت مردم استان بوشهر ساخته شدکه یادگار بزرگی در فضای رشادت، ایثار و شهادت در کربلای به ودیعه گذاشتند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: اقدام مردم استان بوشهر در ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) نشان از عشق، محبت به خاندان ائمه اطهار(ع) و ولایت‌مداری آنان است و برگ زرینی دیگری بر افتخارات استان افزود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 12707
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم