آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۸:۰۸:۲۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
شعب جرائم زیست محیطی در دادگاه‌ها استان بوشهر تشکیل می‌شود

رئیس کل دادگستری بوشهر با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست نیازمند همکاری‌های بین بخشی دستگاه‌های اجرایی است گفت: در راستای تحقق مطالبات مردم شعب تخصصی رسیدگی به تخلفات زیست محیطی در دادگاه‌های استان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، علی جمادی ظهر امروز در نشست با مسئولان حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به جایگاه محیط زیست در حیات بشر اظهار داشت: توسعه، پیشرفت و سلامتی جامعه به حفاظت محیط زیست نقش مهمی دارد که این مهم در بخش‌های مختلف مورد توجه قرار دارد.

وی از رسیدگی به پرونده‌های زیست محیطی خبر داد و بیان کرد: رسیدگی به پرونده‌های حفاظت محیط زیست همواره مورد توجه قرار داشته و این مهم به عنوان یک رسالت تخصصی محسوب می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهربه پرونده‌های زیست محیطی در حوزه‌های قضایی اشاره و اظهار کرد: این یک فرصت بسیار شایسته است که برای خدمت بیشتر به مردم در حوزه مرتبط با محیط زیست تلاش کرد که در این راستا باید دیدگاه‌ها را به هم نزدیک‌ و بر اساس قانون به صورت منسجم حرکت کرد.

جمادی با تاکید بر این نکته که  باید سیاست‌ها واحد باشد و با اعمال فشارهای متعدد تغییر پیدا نکند تصریح کرد: آلایندگی‌های حوزه عسلویه مورد توجه قرار دارد ولی سیاست‌های مجموعه باید همراه باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا جز در مسیر قانون در مسیر دیگری حرکت نمی‌کند افزود: در مسیر احقاق حق محیط زیستی مردم،  باید در مقابل فشارها با تکیه به قانون حرکت کرد و تمام تلاشمان برای رفع مشکلات و رسیدگی به مسائل محیط زیست  بکار گرفته شود.

رئیس کل دادگستری بوشهر از ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات زیست محیطی خبرداد و بیان کرد: در راستای تحقق مطالبات مردم شعب تخصصی رسیدگی به تخلفات زیست محیطی  در دادگاه‌ها استان بوشهر تشکیل می‌شود.

جمادی با تاکید بر توجه به علوم تخصصی و دانش بنیان خاطر نشان کرد:باید با تکیه بردانش ملی، فرهنگ و‌ تخصص بومی، در مشکلات زیست محیطی نباید کوتاهی شود چون به نفع مردم و کشور نیست.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر اینکه برای تولید کمتر زباله و کاهش حجم  آن باید تلاش کرد افزود: باهماهنگ سازی، یک تلاش همه جانبه،  و اجرایی کردن راهکارهای عملی می‌توانیم از زباله تولید ثروت کنیم.

فرهاد قلی‌نژاد تاکیدکرد: باید سریعا مسائل مرتبط با بازیافت اجرایی و استاندارد انبوه پلاستیک و لاستیک در استان بوشهر آغاز شود.

وی اظهار داشت: دریا از لحاط زیست محیطی در خطر است، و در این راستا از ورود پسماند به دریا با همراهی دیگر نهادها و تمهیدات اجرایی و اعمال قانون دادگستری مدیریت  می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 12709
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم