آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۱:۰۲:۳۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
محیط زیست و حیات وحش در شهرستان عسلویه نیازمند توجه ویژه است

بوشهر - رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: محیط زیست و حیات وحش در شهرستان عسلویه نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جمادی ظهر شنبه در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اهمیت بالای محیط زیست اظهار داشت: محیط زیست از اهمیت و ارزش بسیار زیادی برخوردار است و هر کاری که از دستمان برآید باید انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌ها باید ثابت باشد و با اعمال فشارها تغییری در آن ایجاد نشود افزود: رسیدگی به پرونده‌های محیط زیست باید با دقت و حساسیت انجام شود چرا که اهمیت بسیار زیادی برای مردم دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر لزوم عمل به قانون تصریح کرد: در عسلویه خوب ورود کرده ایم اما سیاست مجموعه نیز باید با ما همراه باشد و ما نیز در دستگاه قضا جز قانون از مسیر دیگری حرکت نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از همه ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات و کمک به مسائل زیست‌محیطی استفاده می‌کنیم، ادامه داد: هر طرحی که در نقطه‌ای اجرا می‌شود باید دقت کنیم که برای پیشرفت آسیبی به مردم وارد نشود.

جمادی به اقدامات صورت گرفته در حوزه آلایندگی‌ها در صنایع استان اشاره کرد و افزود: باید تلاش کرد و اجازه نداد که در عسلویه محیط زیست و حیات وحش آسیب ببیند.

بازیافت استاندارد پسماند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این نشست با تاکید بر لزوم بازیافت استاندارد انبوه پلاستیک و لاستیک در استان اظهار داشت: باید برای تولید کمتر زباله تلاش شود و از باله برای تولید ارزش استفاده شود.

فرهاد قلی‌نژاد خواستار اجرای راهکارهای عملی در زمینه کاهش حجم زباله شد و اضافه کرد: ورود پسماند به دریا خطرآفرین است و باید مدیریت مناسبی با همکاری دستگاه قضایی برای جلوگیری از ورود پسماند به دریا داشته باشیم.

وی با انتقاد از ورودی برخی آلایندگی‌ها به محیط دریا بیان کرد: متاسفانه شاهد هستیم که برخی ناآگاهان در دریا نخاله های ساختمانی می‌ریزند و مناطق جزر و مدی را آلوده می کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: پس از دریافت گزارش به اتفاق همکاران گارد یگان حفاظت سریعا از منطقه بازدید کرده و پس از مشاهده تخلف، اقدام لازم برای توجیه و انجام مراحل قانونی و قضایی صورت گرفته است. 

کد خبر 12717
منبع خبر : خبرگزاری مهر