آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۲۱:۰۰:۰۵
امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/20 - ۲۱:۰۰:۵۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
مهارت‌آموزی بر اساس نیاز بازار کار و صنایع مستقر در استان بوشهر ارائه می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر توسعه مهارت‌آموزی را بر اساس نیاز بازار کار و صنایع مستقر در استان دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با توسعه آموزش‌های مهارتی در بخش‌های مختلف میسر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری محار از دیلم، عبدالمجید دراهکی عصر امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در دیلم با بیان اینکه امروزه بیکاری یکی از معضلات و مشکلات اساسی در جامعه ما به شمار می‌رود اظهار داشت: سالانه افراد زیادی از دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل شده و به آمار بیکاران افزوده می‌شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهارت در کاهش بیکاری گفت: بدون توجه به مهارت و حرفه‌‌آموزی دستیابی به اشتغال در همه عرصه‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی با تاکید بر توجه به تقویت مهارت در همه عرصه‌ها تصریح کرد: تقویت و توسعه آموزش‌های مهارتی راهکاری مناسب و ایده‌آل برای دستیابی به خودکفایی و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

دراهکی توسعه آموزش‌های فنی و  حرفه‌ای در استان بوشهر را بر اساس نیاز بازار کار و صنایع مستقر را از برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با توسعه آموزش های مهارتی در بخش‌های مختلف میسر می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و  حرفه‌ای بوشهر توسعه هر شهرستان را در گروه توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دانست و اظهار کرد: با چالشی که در بحث اشتغال برای جوانان وجود دارد بر این اعتقادیم که کلید اصلی اشتغال پایدار و برطرف کردن بیکاری آموزش‌های مهارتی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی مهارت‌آموزی و ارتقاء مهارت کارگران شاغل در صنایع، صنوف و کارخانجات را نیز ضروری خواند و خاطرنشان کرد: این امر زمینه‌ساز ارتقاء کیفیت تولیدات، محصولات و خدمات می‌شود.

دراهکی با اشاره به اثربخشی آموزش‌های مهارتی در ارتقاء توانمندی‌های فردی و همچنین بهره‌وری هر صنعت، تصریح کرد: امیدوارم صنایع استان اهمیت توسعه منابع انسانی را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند و ضمن ورود فناوری‌ها و ماشین‌آلات جدید بتوانیم منابع انسانی مورد نیاز را متناسب با نیاز روز تأمین کنیم که این امر با تعامل مشترک سازمان فنی و حرفه‌ای و صنایع هر شهرستان محقق می‌شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 12740
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم