آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۸:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۷
۳۶ هزار تبعه افغانستانی در استان بوشهر سکونت دارند

بوشهر - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری بوشهر گفت: ۳۶ هزار تبعه افغانستانی در استان بوشهر سکونت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا بشیری عصر دوشنبه در بازدید مسئولان کمیساریای عالی سازمان ملل و اعضای بنیاد خیریه چینی از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای اتباع خارجی در بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه برنامه‌های آموزشی برای مهاجرین و پناهندگان در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به سکونت بیش از ۳۶ هزار تبعه افغانستانی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای تاکنون به بیش از ۳۷۰ نفر از اتباع خارجی در استان بوشهر ارائه شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری بوشهر با اشاره به ارائه خدمات آموزشی رایگان به اتباع افغان، تصریح کرد: با دستور مقام عالی جمهوری اسلامی ایران آموزش‌های رایگان به فرزندان مهاجران و اتباع افغانی ارائه می‌شود.

بشیری با اشاره به بازدید هیئت چینی از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای اضافه کرد: بررسی خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان و اتباع خارجی از اهداف مهم این بازدید بوده است.

عبدالمجید دراهکی مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز از ارائه آموزش‌های مهارتی در قالب ۱۸ رشته فنی و حرفه ای برای اتباع خارجه بیان کرد: این آموزش ها به طور رایگان در دو مرکز فنی و حرفه ای خواهران و برادران شهر بوشهر برگزار می شود.

کد خبر 12973
منبع خبر : خبرگزاری مهر