آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۲:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
ما بازیکنان در کسب نتایج ضعیف مقصر هستیم

بازیکن تیم والیبال سایپا دلیل کسب نتایج ضعیف تیم تا پایان هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال را خود بازیکنان دانست.

مجتبی شعبان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره بازی تیم والیبال سایپا مقابل تیم شهرداری تبریز در هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال اظهار داشت: بازی بسیار زیبایی بود اما از خالی بودن سکوهای خانه والیبال بسیار ناراحتم. در چند سالی که در والیبال حضور دارم، امسال جزو بدترین سال‌ها از نظر استقبال تماشاگران است. حیف است بازی به این زیبایی که فقط ۲۰۰ تماشاگر در آن حضور داشته باشند. امیدوارم این مسئله درست شود.

بازیکن تیم والیبال سایپا افزود: هر دو تیم محکوم به پیروزی بودند و باید برنده از زمین بیرون می‌آمدند. شهرداری تبریز تا روز مسابقه سه برد و تیم ما چهار برد کسب کرده بود و شرایط خوبی نداشتیم. توقع از هر دو تیم زیاد بود. خوشحالم که توانستیم پیروز میدان شویم. هر دو تیم می‌توانستند برنده شوند اما یکسری اشتباهات و همچنین صبوری بازیکنان ما باعث شد تا برنده شویم.

شعبان درباره داوری نیز گفت: اتفاقاتی در داوری رخ می‌دهد که نمی‌توان داور را مطلقاً مقصر دانست. در تمام لیگ‌های معتبر دنیا از ویدئو چک استفاده می‌شود چرا که سرعت بازی به حدی بالاست که حتی توپ از دید داور خارج می‌شود. در برخی از صحنه‌ها تنها ویدئو چک می‌تواند همه چیز را مشخص کند. امیدوارم بخشی از هزینه‌هایی که صورت می‌گیرد، برای استفاده از ویدئو چک نیز کنار گذاشته شود.

وی ادامه داد: مطمئن باشید که اگر از ویدئو چک استفاده کنند، ۸۰ درصد این اتفاقات رخ نخواهد داد و حق به حقدار می‌رسد. نمی‌گویم که داور به نفع یا ضرر ما سوت زد. شاید در برخی از صحنه‌ها داور سهواً به ضرر ما سوت زده باشد. زمانی که یک تیم میلیاردی هزینه می‌کند و یک اشتباه سهوی باعث می‌شود شرایط تیم تغییر کند، خوب نیست. امیدوارم بتوانیم این شرایط را تغییر دهیم تا این حاشیه‌ها از سیستم داوری و والیبال ما بیرون برود.

بازیکن تیم والیبال سایپا تأکید کرد: رقابت‌های لیگ دیگر مانند سال‌های گذشته نیست که دو تیم بسیار خوب در آن وجود داشته باشد و سایر تیم‌ها ضعیف باشند. تیمی که در صدر جدول قرار دارد، چند باخت کسب کرده و تیم آخر جدول نیز موفق شده چند تیم بزرگ را شکست دهد. والیبال زیبایی در حال انجام است. امیدوارم مسائل حاشیه‌ای، باعث خراب کردن آن نشود.

شعبان درباره وضعیت تیم سایپا و کسب نتایج ضعیف آن نیز گفت: توقع از تیم ما بسیار زیاد است و این توقعات به حق و درست است چرا که بازیکنانی در اختیار داریم که یا ملی‌پوش بوده‌اند یا در حال حاضر ملی‌پوش هستند و اعتبار باشگاهی بسیار خوبی دارند. نمی‌توان مربی یا باشگاه را مقصر دانست و من به جرأت می‌گویم که خود بازیکنان مقصر هستند.

وی تصریح کرد: سایپا بازیکنان بسیار زیادی در اختیار دارد که این می‌تواند یکسری حسن و یکسری معایب در پی داشته باشد. زمانی که یک بازیکن جوان در زمین حضور دارد، ترس از خراب کردن و جایگزین شدن نفر دیگر برای او استرس‌زا است. تیم سایپا ۱۴ بازیکن در اختیار دارد که هیچ‌کدام با دیگری فرقی ندارند و همه می‌توانند فیکس بازی کنند. در بازی مقابل شهرداری تبریز، حمزه زرینی را در اختیار نداشتیم اما هیچ خللی در تیم ما به وجود نیامد و موفق شدیم بازی را پیروز شویم.

بازیکن تیم والیبال سایپای تهران بیان کرد: از آنجایی که توقع جامعه و خود بازیکنان از تیم بسیار زیاد است، در شرایط حساس، استرس بر تیم ما حاکم می‌شود و ممکن است در برخی امتیازات حساس نتوانیم آن‌طور که باید عمل کنیم. شاید اگر تیمی دیگر که بسیار خوب بازی می‌کند و نتیجه را واگذار کند، کسی به آنها خرده نگیرد و می‌گویند که خوب بازی کرده است اما اگر سایپا در عینِ  خوب بازی کردن، نتیجه را واگذار کند، همه از آنها دلیل باخت را می‌پرسند. در سه هفته گذشته شرایط تیم ما بسیار بهتر شده، تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذاریم و امیدوارم که در ادامه نیز موفق شویم.

کد خبر 14931
منبع خبر : خبرگزاری مهر