آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۳:۱۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
مسابقات بسکتبال دانش‌آموزی استان بوشهر برگزار شد

بوشهر - سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزی استان بوشهر با برگزاری مسابقه بسکتبال سه نفره در سالن ورزشی شهید صدوقی شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن قلندری معاون تربیت و سلامت آموزش و پرورش استان صبح جمعه در این مسابقات بیان داشت: مسابقات بسکتبال دانش آموزی سه در سه استان با حضور دانش آموزان متوسطه اول پسران و دختران به صورت گروهی برگزار شد که در پایان چهار تیم از دختران و چهار تیم از پسران به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در بسکتبال دانش آموزی با شرکت کنندگان بیشتری همراه بود اضافه کرد: در پایان این مسابقات در گروه دختران، دبیرستان متوسطه اول قدس بوشهر مقام اول، دبیرستان متوسطه اول خدیجه کبری دشتستان مقام دوم و دبیرستان متوسطه اول ام البنین جم نیز مقام سوم را کسب کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان یادآور شد: در گروه پسران نیز پس از پایان مرحله گروهی تیم های بوشهر، کنگان، جم و دیلم به مرحله نیمه نهایی رسیدند.

وی با بیان اینکه این بسکتبال دانش آموزی در متوسطه اول به صورت سه نفر در مقابل سه نفر برگزار می‌شود ابراز داشت: در پایان مسابقات پسران، دبیرستان متوسطه اول ۲۲ بهمن بوشهر مقام اول، دبیرستان متوسطه اول دکتر علی شریعتی کنگان مقام دوم و دبیرستان متوسطه اول غیردولتی شهیدباقری جم نیز مقام سوم را کسب کرد.

قلندری با بیان اینکه این مسابقات به صورت مدرسه قهرمان در حال اجراست افزود: دبیرستان متوسطه اول قدس بوشهر به نمایندگی از استان در گروه دختران در مسابقات کشوری شرکت خواهد کرد و همچنین دبیرستان متوسطه اول ۲۲ بهمن بوشهر نیز به نمایندگی پسران در مسابقات کشوری بسکتبال دانش آموزی کشور شرکت خواهد کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در روز دوم مسابقات نیز بسکتبال دانش آموزی متوسطه دوم در گروه پسران برگزار شد افزود: نتایج این مسابقات نیز  با قهرمانی هنرستان باقرالعلوم شهرستان بوشهر، نایب قهرمانی دبیرستان شبانه روزی باقرالعلوم شهرستان جم و کسب مقام سوم دبیرستان شاهد نبی اکرم شهرستان دشتستان به پایان رسید.

وی با بیان اینکه استاندار بوشهر پیگیر ورزش دانش آموزی استان است و همراهی لازم را با ورزش دانش آموزی داشته است تصریح کرد: امیدواریم با حمایت استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان کیفیت مسابقات از آن چه بوده است بهتر شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: استان بوشهر از استان های فعال در حوزه ورزش دانش آموزی است و بیشترین تعداد دانش آموز را به مسابقات دانش آموزی کشور در سال گذشته اعزام کرد.

وی با بیان اینکه حضور والدین در کنار دانش آموزان باعث دلگرمی و روحیه بهتر دانش آموزان می شود اظهار داشت: والدین باید به ورزش به خصوص ورزش دانش آموزی توجه ویژه ای داشته باشند و در این زمینه با فرزندان خود همراهی داشته باشند.

معاون تربیت و سلامت آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه مبنای ورزش دانش آموزی روح پهلوانی است خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید در حین مسابقات مباحث اخلاقی را رعایت کنند و در اعتلای ورزش دانش آموزی و اخلاق پهلوانی بکوشند.

این مقام مسئول در پایان از همکاری مسئولین برای برگزاری مسابقه بسکتبال قدردانی کرد و خواستار توجه ویژه به این دوره از مسابقات دانش آموزی در استان شد.

کد خبر 14945
منبع خبر : خبرگزاری مهر