آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۸:۰۰:۰۶
امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/21 - ۰۳:۲۴:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
دانشگاه خارگ نیروی کارآمد صنعت دریایی کشور را تولید می‌کند

بوشهر - رئیس دانشگاه علوم دریایی خارگ گفت: دانشگاه خارگ وظیفه تامین نیروی کارآمد دریایی کشور را بر عهده دارد.

حامد قائدی در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: روز دانشجو به‌عنوان یک روز تاریخی در راستای اعتلای حقوق حقه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: این روز نشان دهنده جایگاه والای دانشجویان در روند تحولات سیاسی و اجتماعی است که باعث شکوفایی جامعه در حوزه های مختلف خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم دریایی خارگ افزود: دانشگاه خارگ بعنوان یکی از غنی‌ترین مراکز علوم دریایی کشور با بیش از هزار دانشجو وظیفه تامین نیروی کارآمد دریایی برای ایران اسلامی را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: عزم راسخ مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی کشور و همچنین استان بوشهر برای توسعه علوم دریایی و حمایت همه جانبه از دانشگاه مشهود است که این نشان از اهمیت علوم دریایی برای کشور دارد.

قائدی تصریح کرد: ایجاد محیط پویا یکی از برنامه‌های اصلی این دانشگاه برای محیط دانشجویی و خوابگاهی است که خوشبختانه با اقدامات فرهنگی مناسب توانستیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی روند کاهشی چشمگیری داشته باشیم.

وی گفت: در شرایط خاص امروز ایران اسلامی که شاهد تحریم‌های ظالمانه بر علیه مردم ایران هستیم، وظیفه نهادهای دانشگاهی برای تولید علم و خودکفایی بیش از پیش احساس می شود که دسترسی به این مهم به جز برنامه ریزی و هدف گذاری مدون میسر نخواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ افزود: به عنوان یک دانشگاهی آمادگی همه جانبه دانشگاه آزاد اسلامی برای تدوین برنامه‌های خودکفایی و اقتصاد مقاوتی در حوزه‌های مختلف صنایع دست بالا و دریایی اعلام می‌کنم.

کد خبر 14983
منبع خبر : خبرگزاری مهر