آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۳:۴۵:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۱۵:۴۳:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
مناسب‌سازی محیط یک واژه برای ژست اداری نیست

بوشهر - مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری بوشهر با تاکید بر لزوم رفع مشکلات معلولان گفت: مناسب سازی محیط نه یک واژه برای ژست اداری، بلکه یک ضرورت اجرایی است.

سید موسی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باید ضوابط مناسب سازی محیط برای معلولان، سالمندان و افراد کم‌توان در تمامی پروژه‌های عمران شهری و روستایی مورد توجه قرار گیرد.

موسوی یادآور شد: رشد و توسعه هر جامعه متناسب با بکارگیری توانایی های موجود در آن جامعه بوده که یکی از راه‌های تحقق آن، تامین بستر کالبدی مناسب برای حضور همه افراد در جامعه است.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری بوشهر تاکید کرد: بدون تردید، مناسب سازی محیط وسیله ای موثر برای ایجاد این بستر است.

وی گفت: دفتر فنی استانداری به منظور تسهیل در اجرای ضوابط مناسب سازی محیط، کاهش هزینه ها و ارتقا کیفیت پروژه های عمران شهری و روستایی، جزییات اجرایی پروژه ها را تدوین و به همه شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ارسال کرده است.

موسوی تاکید کرد: همه شهرداری ها و دهیاری ها ملزم به اجرای ضوابط مناسب سازی محیط هستند و دفتر فنی استانداری با برگزاری کلاس های آموزشی متعدد و نظارت دایم بر پروژه ها نقش موثری در این راستا داشته است.

وی یادآور شد: ایجاد شرایط مناسب و فراهم کردن تسهیلات محیطی لازم برای معلولان، ضرورتی غیر قابل انکار است و همه باید در این مسیر اهتمام ورزیم.

کد خبر 14984
منبع خبر : خبرگزاری مهر