آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۴:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
نبود ویدئو چک و خطری که رقابت‌های لیگ را تهدید می کند

عدم استفاده از ویدئو چک در چند هفته اخیر به یکی از مشکلات حال حاضر رقابت‌های لیگ والیبال افزوده و ممکن است لیگ را با مشکل جدی مواجه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ برتر والیبال هفته یازدهم خود را پشت سر گذاشت و شاید مهمترین حاشیه ای که مسابقات را تحت تاثیر قرار داده باشد قضاوت‌های پر سر و صدای داوران در بازی‌های حساس باشد. در چند هفته گذشته برخی از دیدارها با حواشی بسیاری از سوی داوری ها همراه بوده و همین امر باعث اعتراض برخی از تیم‌ها، بازیکنان و مربیان شده است.

می توان اوج این حواشی را مربوط به دیدار دو تیم شهرداری تبریز و سایپا تهران دانست، جایی که سایپا میزبان مسابقات بود و هر دو تیم شرایط خوبی در کسب نتیجه تا پایان هفته دهم نداشتند و نتیجه این بازی برای آنها بسیار حائز اهمیت بود. داور در صحنه هایی از بازی به نحوی قضاوت کرد که هر دو تیم اعتراضاتی را به آن داشتند. بیشتر این اعتراضات از سوی تیم شهرداری تبریز بود به طوریکه در پایان بازی عادل بناکار سرمربی شهرداری تبریز و امیر حسینی به شدت به داوری اعتراض کردند.

نکته قابل تامل و مهم که تاثیر بسیاری در به وجود آمدن این حواشی دارد عدم استفاده از سیستم ویدئو چک در رقابت‌ها است. به هر حال داور نیز ممکن است در برخی از  صحنه های بازی به دلیل سرعت زیاد توپ دچار اشتباه شود و نتواند تصمیم درستی بگیرد. همانطور که در معتبرترین بازی های جهان نیز داوران دچار اشتباه می‌شوند و در چنین مواقعی ویدئو چک چاره ساز می شود و بازبینی صحنه دیگر جای هیچ گونه شک و شبهه ای باقی  نمی‌گذارد.

عدم استفاده از ویدئو چک در صورتی رخ می دهد که در هفته سوم رقابت‌ها و با حضور رئیس فدراسیون والیبال ویدئو چک ایرانی به طور رسمی افتتاح شد و قرار بر این بود تا در دیدارهایی که به میزبانی خانه والیبال برگزار می شود از ویدئو چک استفاده کنند و در شهرستان ها نیز در صورت پرداخت هزینه ویدئو چک اجاره داده شود اما نه تنها در شهرستان ها بلکه خانه والیبال تهران نیز از استفاده آن محروم است. گویا برای استفاده از ویدئو چک ایرانی در خانه والیبال تیم ها باید هزینه ای پرداخت کنند و به دلیل عدم پرداخت هزینه استفاده از این وسیله نیز امکان پذیر نیست.

حال باید دید با این شرایط و عدم استفاده از ویدئو چک تیم های حاضر در رقابت‌های لیگ و مهمتر از آن والیبال  چقدر متضرر می شود. بدون شک دود حواشی حاصل از قضاوت ها بد داوری در نهایت در چشم والیبال خواهد رفت. از فدراسیون والیبال  توقع می رود که ورود جدی به این موضوع داشته و پیش از بزرگ شدن این مشکل مسئله را حل کند تا والیبال دوستان و هواداران بدون حاشیه و دلخوری شاهد دیدارهای جذاب والیبال بوده واز آن لذت ببرند چراکه نبود ویدئو چک حواشی داوری را بیشتر و در نهایت رقابت‌های لیگ را با خطر درگیری مواجه خواهد کرد.

کد خبر 14989
منبع خبر : خبرگزاری مهر