آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۴۱:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
۱۳ محله بافت ناکارآمد استان بوشهر بازآفرینی می‌شود

بوشهر - مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: ۱۳ محله بافت ناکارآمد استان بوشهر بازآفرینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد رستمی صبح شنبه در نشست ستاد بازآفرینی محلات هدف استان بوشهر اظهار داشت: در سطح کشور دو هزار و ۷۰۰ محله بافت ناکارآمد شناسایی شده است که بایستی هر سال ۲۷۰ محله باز آفرینی شود.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر ۱۳ محله ناکارآمد برای بازآفرینی مصوب شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ها و بازآفرینی محلات، هزار و ۹۸۱ فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای بین راه و شهرسازی و دستگاه‌های ذیربط در راستای بازآفرینی محلات هدف اتخاذ شده است که سهمیه استان بوشهر هزار و ۳۴۵ واحد مسکونی است و به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۹ درصد ارائه می‌شود.

وی از ساخت فرهنگ‌سرا، مدرسه، دیوار حفاظتی، خانه محله، چمن مصنوعی و فضاهای ورزشی خبر داد و بیان کرد: ۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نیز برای بخش‌های روبنایی و زیرسازی و توانمندسازی سهم استان است.

رستمی بیان کرد: بوشهر و برازجان بیشترین مساحت بافت ناکارآمد شهری را در سطح استان دارند و خورموج و اهرم هم از دیگر شهرها هستند. اولویت با شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر است ولی در استان از ردیف‌های دیگر برای بازآفرینی در شهرهای خورموج و اهرم نیز در صورت تصویب هزینه خواهد شد.

کد خبر 15000
منبع خبر : خبرگزاری مهر