آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۱:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
شرایط برگزاری و برنامه مسابقات اعلام شد

شرایط برگزاری و برنامه رقابتهای کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان به میزبانی کشورمان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر ماه در شهر اردبیل برگزار می شود که تیم های بیمه رازی اردبیل و سینا صنعت ایذه، به عنوان تیم های اول و دوم لیگ برتر کشتی فرنگی ایران مجوز حضور در این مسابقات را دارند.

بر این اساس شرایط برگزاری و برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

مسابقات بر اساس مقررات جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۸ در ۱۰ گروه وزنی بزرگسالان در اوزان ۵۰ تا ۵۵-۶۰-۶۳-۶۷-۷۲-۷۷-۸۲-۸۷-۹۷-۱۳۰ کیلوگرم با ۲ کیلوگرم ارفاق وزن انجام می شود.

در صورتی که تیم های شرکت کننده کمتر از ۶ تیم باشد ، مسابقات در یک گروه ، بین ۶ تا ۱۰ تیم ، در ۲ گروه و بیش از ۱۰ تیم ، در قالب ۴ گروه برگزار می شود.

در صورتی که مسابقات در چهار گروه برگزار شود، تیم های اول هر گروه به ترتیب گروه بندی گروه های(ِA/B/C/D ) با یکدیگر رقابت مرحله نیمه و تیم های برنده رقابت فینال را برگزار می کنند. همچنین تیم های بازنده رقابت های نیمه نهایی ،مسابقات سوم و چهارمی را برگزار می کنند.تیم های دوم هر گروه به همین ترتیب برای تعیین رده بندی پنجم تا هشتم رقابت خواهند کرد. تیم های سوم هر گروه نیز به همین ترتیب برای تعیین تیم های نهم و دهم رقابت را برگزار خواهند کرد.

مقررات فنی مسابقات طبق آخرین مقررات جام جهانی سال ۲۰۱۸ است و کشتی گیران می بایست قبل از وزن کشی تحت معاینات پزشکی قرار گیرند.

هر تیم می تواند حداکثر دو کشتی گیر خارجی در ترکیب تیم داشته باشد و ترانسفر آن باید مطابق مقررات اتحادیه جهانی کشتی انجام شود.

حداقل تعداد نفرات هر تیم برای شرکت در مسابقات ، شش کشتی گیر خواهد بود.

هر کشور می تواند با بیش از یک باشگاه در مسابقات شرکت نمایند اما باشگاه ها می باید از سوی فدراسیون ملی معرفی شوند.

کشتی گیران باید حداقل دارای ۱۸ سال در سال ۲۰۱۸ باشند . کشتی گیرانی که ۱۸ سال سن دارند می بایست گواهی پزشکی و رضایت نامه برای شرکت در گروه سنی بزرگسالان را به همراه داشته باشند.

کشتی گیران تنها در اوزانی که در آن وزن کشی می شوند باید کشتی بگیرند.در زمان وزن کشی ، این انتخاب را دارند که یک وزن بالاتر کشتی بگیرند، هر تیم می تواند ۲ کشتی گیر برای هر وزن معرفی کند.تنها کشتی گیرانی که حداقل وزن آنها ۹۷ کیلوگرم بالاتر باشند می توانند در ۱۳۰ کیلوگرم کشتی بگیرند.

وزن کشی ها در صبح هر دو روز با ۲ کیلوگرم ارفاق برگزار می شود.

کد خبر 15007
منبع خبر : خبرگزاری مهر