آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۵:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
دست سرمایه‌گذاران را می‌بوسیم/ لزوم بهبود چهره شهرهای استان بوشهر

بوشهر - استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر با پول دولت آباد نمی‌شود، گفت: پیشرفت استان بوشهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رقم می‌خورد و دست سرمایه‌گذاران را می‌بوسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح شنبه در نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های هدف استان بوشهر اظهار داشت: برای انجام امور بایستی مدیران همه تلاش خود را به کار بگیرند و خود را درگیر بروکراسی اداری نکنند.

وی با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: باید کمک کنیم و همراهی کنیم تا برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران در سطح استان فضای خوبی فراهم شود. استقبال مناسب از سرمایه‌گذاران در بوشهر انجام شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید دست سرمایه‌گذاران را ببوسیم، تصریح کرد: وقتی سرمایه‌گذاری قصد دارد کاری را انجام دهد باید شرایطی فراهم کنیم که در سریع‌ترین زمان فضا برای سرمایه‌گذاری فراهم شود.

وی با بیان اینکه با مدیرانی که نتوانند گرهی از مشکلات مردم باز کنند نمی‌توانم کار کنم، تاکید کرد: برگزاری این نشست‌ها برای این است که مشکلات مردم را حل کنیم نه اینکه هر اقدامی می‌خواهیم انجام دهیم با نامه‌نگاری‌ها متعدد و طولانی مدت کارها رها شود.

گراوند با بیان اینکه با پول بخش خصوصی می‌توانیم کشور را آباد کنیم، ادامه داد: کارهای ما باید خروجی داشته باشد و باید نگاه‌ها تغییر کند و در صورتی که نتوانیم به کارها سرعت بدهیم، گرهی باز نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران باید کار مردم را انجام دهند و کارشکنی توسط مدیران پذیرفتنی نیست، اضافه کرد: مدیران باید همه تلاش خود را برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر به کار بگیرند.

استاندار بوشهر افزود: در زمینه بازآفرینی بافت فرسوده دولت دو هدف داشته است که یکی از آنها این است که با اقدامات مناسب محل زندگی مردم را به صورت مناسب و شایسته فراهم سازیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی محلات شایسته زندگی مردم نیست، اضافه کرد: صنعت ساختمان در توسعه اشتغال نقش مهمی دارد و اجرای این طرح‌ها نقش مهمی در این اشتغال خواهد داشت.

گراوند خواستار ارائه گزارش مستمر از وضعیت صدور پروانه و وضعیت ساخت و ساز شد و خاطرنشان کرد: همه شهرداران باید از این فرصت ایجاد شده به خوبی استفاده کنند و روی بافت‌های هدف کار شود.

وی با تاکید بر لزوم بهبود سیمای شهرهای استان بوشهر ادامه داد: در زمینه ارائه تخفیف‌ها و بسته‌های تشویقی نیز بایستی اطلاع‌رسانی لازم توسط شهرداران استان انجام شود.

استاندار بوشهر گفت: اینکه فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاران در سطح استان فراهم نشود یک ضعف بزرگ است و ما باید دست سرمایه‌گذاران را بگیریم. هیچ کاری جز کارکردن برای مردم نداریم و باید گره را از مشکلات برداریم.

وی با انتقاد از وضعیت و ساختار محافظه‌کارانه سیستم اداری، اظهار داشت: برخی از نامه‌نگاری‌های بی‌مورد جلوی توسعه استان بوشهر را گرفته است.

کد خبر 15009
منبع خبر : خبرگزاری مهر