آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۱۳:۴۵:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۱۶:۱۰:۴۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای جذب اعتبارات ملی اقدام کنند

بوشهر - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای جذب اعتبارات ملی اقدام جدی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عوض‌پور ظهر شنبه در نشست شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس اقتضائات موجود و بر اساس اولویت پروژه‌ها تخصیص در پروژه‌های مختلف انجام شد تا فرایند توزیع تخصیص انجام شود.

وی اضافه کرد: گزارش خزانه رضایت‌بخش نیست و در برخی موارد جای نگرانی وجود دارد. برای ما بسیار مهم است که اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه‌های اجرایی سر جای خودش هزینه شود چراکه ما به مردم قول داده‌ایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: به دستگاه‌ها فرصت دادیم که تا بیستم آذرماه اعتبارات را جذب کنند و در صورتی که اعتبارات جذب نشود، نسبت به جابجایی اعتبارات اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: تحت فشار هستیم و این اسناد باید تا ۲۷ دی‌ماه جذب شود و دستگاه‌ها باید نسبت به صدور اسناد برای جذب اعتبارات اقدامات لازم را انجام دهند.

عوض‌پور ادامه داد: در شهرستان‌ها قول‌هایی به مردم می‌دهیم که پروژه‌هایی کار شود و اعتبارات تخصیص یابد ولی عدم اقدام دستگاه‌ها باعث می‌شود تا این اعتبارات تخصیص نیابد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از روش تهاتر بین دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر، افزود: دستگاه‌ها باید جدیت لازم را برای تامین اعتبارات پای کار باشند و در صدور اسناد و دریافت نقدینگی تلاش بیشتری صورت گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه برای تقویت بودجه استان بوشهر از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم، اضافه کرد: مجموع درآمدهای استان بوشهر در سال جاری افزایش یافته است.

وی خواستار استفاده از منابع ملی شد و بیان کرد: برای فعالیت‌های استانی باید بتوانیم اعتبارات ملی را جذب کنیم و در جایی که برای جذب اعتبار ملی برای پروژه استانی نیاز است از اعتبارات استانی هم مقداری استفاده شود.

کد خبر 15030
منبع خبر : خبرگزاری مهر