آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ ۱۷:۳۰:۰۹
امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/24 - ۰۳:۲۱:۰۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
294 میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ در محلات ناکارآمد شهری استان بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر با اشاره به اختصاص ۲۹۴ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ در محلات ناکارآمد شهری استان بوشهر گفت: ۷۰ درصد این اعتبار سهیمه دولت و ۳۰ درصد دیگر شهرداری‌های استان بوشهر تامین می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های محلات هدف شهرهای استان بوشهر با بیان اینکه این پروژه 2 هدف عمده و مهم دنبال می‌کند اظهار داشت: یکی از آنها این است که با اقدامات مناسب محل زندگی مردم را به صورت مناسب و شایسته فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه برخی محلات فرسوده شایسته زندگی مردم نیست، تاکید کرد: ساخت واحدهای مسکونی در بافت‌‌های فرسوده و تحرک و رونق در این بافت‌ها از دیگر اهداف اجرای پروژه بازآفرینی بافت‌های محلات هدف شهرها است که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و پویایی این محلات دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اجرای این پروژه نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد گفت: تاکنون پروانه‌های ساخت برای ایجاد واحدهای مسکونی در محلات ناکارآمد و بافت‌های فرسوده صادر شده که باید این مهم تسریع یابد.

گراوند اجرای طرح بازآفرینی بافت‌های محلات هدف شهرها را فرصتی برای بازسازی این محلات و اجرای طرح‌های گردشگری دانست و تصریح کرد:  294 میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ در محلات ناکارآمد شهری استان بوشهر تخصیص یافته که 70 درصد این اعتبار سهیمه دولت و 30 درصد دیگر شهرداری‌های استان بوشهر تامین می‌کنند.

وی، با تاکید بر ارسال پروژه‌های پیشنهادی از سوی شهرداری‌ها برای اجرای در بافت‌های فرسوده گفت: در زمینه ارائه تخفیف‌ها و بسته‌های تشویقی نیز باید اطلاع‌رسانی لازم توسط شهرداران استان انجام شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌ها در بخش‌های گوناگون خاطر نشان کرد:  فراهم نشدن فرصت مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران در سطح استان یک ضعف بزرگ است و سرمایه‌گذارانی که متقاضی همکاری در امر سرمایه‌گذاری هستند باید موانع در مسیر فعالیت آنها برداشته شود.

گراوند با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: باید برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران در سطح استان فضای خوبی فراهم و به آنها کمک شود و استقبال مناسب از سرمایه‌گذاران مورد تاکید است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید دست سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌ها در استان را ببوسیم، تصریح کرد: وقتی سرمایه‌گذاری قصد دارد کاری را انجام دهد باید شرایطی فراهم کنیم که در سریع‌ترین زمان فضا برای سرمایه‌گذاری فراهم شود.

وی با بیان اینکه با مدیرانی که نتوانند گره‌ای از مشکلات مردم باز کنند برکنار می‌شوند تاکید کرد: برگزاری این نشست‌ها برای این است که مشکلات مردم برطرف شود و باید نتیجه این نشست گره گشایی از مشکلات مردم باشد.

گراوند با بیان اینکه با  همکاری بخش خصوصی می‌توانیم کشور را آباد کنیم،خاطر نشان کرد: کارهای ما باید خروجی داشته باشد و باید نگاه‌ها تغییر کند و در صورتی که نتوان به کارها نسریع داد گره‌ای باز نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران باید کار مردم را انجام دهند و کارشکنی توسط مدیران پذیرفتنی نیست، بیان کرد: مدیران باید همه تلاش خود را برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر به کار بگیرند.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 15034
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم