آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۲۶:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
30 درصد آبزیان استان بوشهر صادر می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به صید ۶۵ هزار تن انواع ابزیان در استان گفت: در این راستا ۳۰ درصد این آبزیان صادر و مابقی در بازارهای داخلی عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباسعلی زنده‌بودی ظهر امروز در آیین افتتاح و راه اندازی مرکز عرضه مستقیم آبزیان در بازارچه ماهی بوشهر با اشاره به اینکه این بازارچه با هدف  دسترسی همه مردم به ماهی و آبزیان خلیج فارس ایجاد شده اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در بازار ماهی بوشهر پیش آمده بود با هماهنگی‌های صیادان، تعاونی و شرکت‌های صیادی بازارچه ماهی در بوشهر راه‌اندازی شد.

وی، با بیان اینکه انواع ماهی در این بازار عرضه می‌شود افزود: بیش از 29 نمونه ماهی در این بازارچه با قیمت هر کیلوگرم 4 هزار تومان تا 40 هزار تومان عرضه می‌شود که همه اقشار مردم بتوانند از محصولات خلیج فارس استفاده کنند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه قیمت ماهی عرضه شده در بازارچه ماهی بیش از 30 درصد کمتر از بازار بوشهر است تصریح کرد: با وجود سردخانه‌های گوناگون امکان عرضه ماهی هر روز در بازارچه ماهی بوشهر فراهم است که اکنون بیش از 20 تن ماهی در سردخانه ذخیره شده است.

زنده‌بودی بیان کرد: امیدواریم با این بازارچه انتظارات مردم فراهم شود تا بتوانند از آبزیان خلیج فارس استفاده کنند.

وی با اشاره به صید افزون بر 65 هزار تن انواع  آبزیان در خلیج فارس استان بوشهر تصریح کرد: کشتی‌ها،  قایق‌ها و لنج‌های صیادی استان بوشهر سالانه 65 هزار تن انواع آبزیان ماکول و غیر موکول صید می‌کنند که حدود 30 تا 35 درصد آن صادر و مابقی در بازارهای داخلی عرضه می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17088
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم