آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۰:۵۸:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
امیدی و ناظمی طلایی های روز دوم/ آسیب دیدگی نایب قهرمان جاکارتا

روز دوم از مرحله نخست رقابتهای انتخابی تیم ملی تکواندو با شناخت نفرات برتر دو وزن چهارم و ششم در خانه تکواندو به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز پنجشنبه ۱۳ دی ماه و در روز دوم این رقابتها ۱۸۶ تکواندوکار در دو وزن ۶۸- کیلوگرم و ۸۰- کیلوگرم به روی «شی هاپ چانگ» رفتند. در وزن چهارم یا همان ۶۸- کیلوگرم در غیاب ابوالفضل یعقوبی دارنده نشان برنز رقابتهای جهانی ۲۰۱۵ روسیه، ۱۲۷ تکواندوکار به رقابت خواهند پرداختند. 

در این وزن(۶۸- کیلوگرم) امیرمحمد بخشی دارنده نشان طلای نوجوانان جهان و نقره بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در مرحله یک هشتم نهایی در حالی که برابر اسماعیل مردانی از اصفهان با ۱۲ امتیاز پیش بود آسیب دید و از دور رقابتها کنار رفت. سینا بهرامی نیز بازنده میدان را ترک کرد تا شگفتی های این وزن کامل شود.

در این وزن  محمد مهدی عمادی از تهران در مبارزه پایانی ۴۲ بر ۲۵ اسماعیل مردانی را شکست داد و طلا گرفت. مردان به نشان دست یافت و  پوریا عبدالرشیدی از کرمان و حسین گلختی از اصفهان نیز بر سکوی سوم ایستادند. 

در وزن ششم یا همان ۸۰- کیلوگرم نیز ۵۹ تکواندوکار حضور داشتند که عرفان ناظمی از آذربایجان شرقی به نشان طلا دست یافت. مهران برخورداری از قزوین نقره گرفت. مهدی قیاسی زاده و امیرحسین امیدی هر دو از تهران به نشان برنز دست یافتند. 

برنامه روز سوم

فردا جمعه ۱۴ دیماه و در روز سوم این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۶۳- کیلوگرم و ۸۷+ کیلوگرم برای حضور در اردوی تیم ملی به رقابت می پردازند. در وزن سوم یا همان ۶۳- کیلوگرم که میرهاشم حسینی به دلیل مدال نقره گرندپری از حضور در مسابقات معاف است، فرزان عاشورزاده، سروش احمدی، عرفان عسگری و عرفان مرادی ثبت نام کرده اند. در این وزن ۱۳۸تکواندوکار حضور دارند. 

در وزن ۸۷+ کیلوگرم ۴۲ تکواندوکار ثبت نام کرده اند. در این وزن سجاد مردانی با برنز مرحله نهایی گرندپری از شرکت در مسابقات معاف است. سعید رجبی که گفته می شد در وزن هفتم مبارزه می کند، از کم کردن وزن منصرف شده و بازهم در وزن هشتم پیکار می کند. سیاوش فخرایی، حسین قربان زاده و فرشاد قیاس شندی از دیگر مدعیان این وزن می باشند. 

کد خبر 17098
منبع خبر : خبرگزاری مهر