آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۵۰:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۷
مراسم گرامیداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به دلوار برگزار شد

بوشهر - مراسم گرامیداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به دلوار با حضور اهالی تنگستان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از مردم بندر دلوار شهرستان تنگستان به منظور تجدید میثاق با مقام معظم رهبری با آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست امام جمعه بندر دلوار در این مراسم که به مناسبت ۱۳ دی سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار برپا شده بود با بیان اینکه نام دلوار در جهان شناخته شده است اظهار کرد: دلوار با داشتن تاریخ و پیشینه درخشان در عرصه مبارزه با استعمار و متجاوزان نام آن در جهان شناخته شده است.

وی به سالروز ورود مقام معظم رهبری به دلوار اشاره کرد و افزود: ۱۳ دی ماه سال ۱۳۷۰ روزی است که رهبر معظم انقلاب در سفر به بوشهر، از زادگاه شهید رئیسعلی دلواری در تنگستان و مردم دلوار دیدن کردند.

امام جمعه دلوار ۱۳ دی ماه را سالروز تجدید میثاق با ولایت مردم دلوار دانست و تصریح کرد: ۱۳ دی روزی تاریخی و فراموش نشدنی است چراکه ۱۳ دی روز تشریف فرمایی و سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار حماسه‌ای ماندگار در وفاداری و عشق به انقلاب و ولایت در شهر دلوار جلوه‌گر شد که به هفته بصیرت و برکت نامگذاری شده است.

حجت الاسلام زاهددوست با بیان اینکه در دلوار از ۹ تا ۱۳ دی به عنوان هفته بصیرت و برکت نام گذاری شده است افزود: به این مناسبت نواختن زنگ بصیرت و برکت در مدارس و برنامه‌های متعددی اجرا شده که از جمله آنها طرح کاروان بصیرت و برکت در مناطق محروم روستایی، عیادت بیماران، دیدار با خانواده شهدا و خانواده تحت پوشش کمیته امداد بوده است.

وی با بیان اینکه سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار برکات زیادی داشت تصریح کرد: سفر معظم‌له به دلوار در ۱۳ دی سال ۱۳۷۰ برکات زیادی به دنبال داشت که از جمله آنها ساخت چندین مدرسه و تبدیل منزل شهید رئیسعلی دلواری به موزه و بازسازی آن بود.

امام جمعه دلوار با اعلام اینکه این شهر با دارا بودن ۵ هزار نفر جمعیت افتخار این را دارد که ۸ شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم را تقدیم نظام کرده است، بیان کرد: اکنون پس از ۲۷ سال از سفر مقام معظم رهبری به دلوار، مردم هر سال برای نشان دادن وفاداری خود به ولایت، با آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر دیدار و دلدادگی خود را نسبت به مقام معظم رهبری اعلام می‌کنند.

حجت الاسلام زاهددوست در پایان خاطرنشان کرد: هر ساله در این روز برنامه‌ها و طرح‌های مختلف اجرا می‌شود که امسال ۴۳ نفر از کسانی که در مسابقه نماز جمعه برتر شدند به کربلای معلی اعزام شدند و جهیزیه ۱۳ نفر از مزدوجین کم بضاعت در قالب پیوند آسمانی و ازدواج آسان تهیه و تحویل شد.

کد خبر 17105
منبع خبر : خبرگزاری مهر