آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۱۲:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
6 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در سواحل استان بوشهر کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: در ۱۰ ماه امسال افزون بر ۶ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در سواحل و خلیج فارس استان بوشهر کشف شده است.

سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد ظهر امروز در  حاشیه برگزاری جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب به میزبانی دریابانی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به اقدامات انجام شده پرداخت و اظهار داشت: نیروهای مسلح، نظامی، انتظامی، بسیج و سپاه از توانمندی بالایی برخوردار است چراکه هیچ کدام از این نیروها نیازی به کارشناسان خارجی ندارند و توانمندی موجود نیروهای مسلح با تلاش نیروهای توانمند داخلی محقق شده است.

وی‌ از امنیت پایدار استان بوشهر خبرداد و بیان کرد:وجود امنیت در جامعه، مولفه‌های توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم می‌کند که یکی از ماموریت‌های دریابانی تحقق امنیت پایدار است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم مرزدار و ساحل‌نشین استان بوشهر در اجرای ماموریت‌های دریابانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: مردم ساحل‌نشین استان بوشهر در تقویت امنیت مرز ساحلی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که از  تعامل آنان با دریابانی قدردانی می‌شود.

سردار رضایی‌نژاد توانمندی نیروهای دریابانی استان بوشهر در برقراری امنیت پایدار را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: دریابانی استان بوشهر ضمن داشتن نیروهای توانمند و پرقدرت به همراه تجهیزات شناوری و نظامی قابلیت حضور در تمام اعماق خلیج فارس دارد که در این راستا امسال به توفیقات قابل توجهی دست یافته است.

وی از کشف قاچاق در سواحل و آب‌های خلیج فارس خبرداد و بیان کرد: در 10 ماه امسال با اجرای ماموریت مبارزه با قاچاق کالا و اجناس خارجی بدون پروانه گمرکی، افزون بر 6 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در سواحل و خلیج فارس استان بوشهر کشف شده است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر را از دیگر رسالت‌های نیروهای دریابانی دانست و تصریح کرد: قاچاق و حمل مواد مخدر با ناامن شدن فضای استان برای قاچاقچیان، از خشکی به دریا تغییر جهت داده شد که در این راستا در 10 ماه گذشته 5 تن مواد مخدر در سواحل و آب‌های استان بوشهر توسط دریابانی استان بوشهر کشف و شناورهای متخلف توقیف شده است.

سردار رضایی‌نژاد با اشاره به کشف قاچاق سوخت در خلیج فارس بیان کرد: شناورهایی که اقدام به  قاچاق سوخت کنند ضمن برخورد قاطع با آنان، تردد شناورهای حامل کالا و سوخت قاچاق در دریا ممنوع می‌شود که در این راستا در 10 ماه امسال 500 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.

وی با بیان اینکه متخلفان و قاچاقچیان در همه عرصه‌ها تحویل مقامات قضایی استان بوشهر شدند گفت: دریابانی ضمن استیفای حقوق دولت با تمام توان از حقوق مرزنشینان و فعالیت قانونمند دریانوردی برای تامین معیشت ساحل نشینان دفاع می‌کند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17112
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم