آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۱۳:۲۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
20 هزار تن میگوی پرورشی از اراضی ساحلی استان بوشهر تولید شد

مدیرکل شیلات بوشهر با اشاره به برداشت ۲۰ هزار تن میگوی پرورشی از اراضی ساحلی استان گفت: این میزان میگو از استخرهای پرورشی در سطح ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار برداشت و ۸۰ درصد آن به خارج از کشور صادر شده است.

عباسعلی زنده‌بودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه  شهرستان‌های ساحلی این استان دارای مزرعه پرورش میگو است اظهار داشت: بیش از 4 هزار و 800 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر در قالب 10 سایت و 290 مزرعه در امر پرورش میگو فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه عملیات پرورش میگو با تولید بچه میگو و ذخیره سازی در استخرهای پرورشی از اردیبهشت آغاز می‌شود تصریح کرد: امسال یک میلیارد و 600 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شد .

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون 7 هزار هکتار مزرعه میگو  به بخش خصوصی واگذار و به بهره برداری رسیده تصریح کرد:  امسال 4 هزار و 800 هکتار از اراضی ساحلی به پرورش میگو اختصاص یافت که برداشت میگو از ابتدای شهریور آغاز شده است.

زنده‌بودی با اشاره به افزایش برداشت میگو از اراضی پرورشی نسبت به سال قبل افزود: تاکنون  20 هزار و 100 تن میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شده که پیش بینی می‌شود برداشت میگو  نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی  یابد.

وی، از صادرات بیش از 80 درصد میگوی پرورشی خبرداد و بیان کرد: تاکنون  بیش از 16 هزار تن میگوی پرورشی استان بوشهر به کشورهای چین، قطر، دبی، کویت و دیگر کشورهای آسیایی به صورت تازه و بسته‌بندی صادر شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17116
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم