آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۲۲:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مشارکت‌های مردمی در رسیدگی به نیازمندان استان بوشهر 40 درصد افزایش یافت

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با قدردانی از مشارکت خیران در رسیدگی به مددجویان گفت: در ۹ ماه امسال مشارکت‌های مردمی در رسیدگی به نیازمندان استان بوشهر ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی ظهر امرووز در همایش تجلیل از حامیان ایتام و خیران نیکوکار شهرستان دشتی اظهار داشت: چشم ایتام و نیازمندان به دستان مهربان نیکوکارانی است که با چهره‌ای گشاده ایتام را همچون فرزندان خود حمایت می‌کنند.

وی با تقدیر از خدمات همه خیران نیکوکار استان در حمایت از نیازمندان گفت: اثرات کار خیر خیّران هم استانی برای نیازمندان مشهود است و قدردان آنها هستیم.

لطفی با بیان اینکه هیچ کاری در هیج جای دنیا پسندیده‌تر از کار خیّر و انفاق نیست، خاطرنشان کرد: کاری را که امروزه حامیان نیکوکار هم استانی دارند در حمایت از ایتام انجام می‌دهند همان کاری است که مولای متقیان(ع) و دیگر انبیاء انجام می‌دادند و ثواب و پاداش دنیوی و اخروی فراوانی برای فرد نیکوکار در پی دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر طرح اکرام ایتام و محسنین را از جمله طرح‌هایی عنوان کرد که در کمیته امداد به منظور بهره مندی از مشارکت‌های مردمی برای رسیدگی به فرزندان نیازمند اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد در مورد فقرزدایی نسبت به گذشته تغییر کرده است گفت: دیگر قرار نیست مددجویان تا سالهای سال و هر ماه به آنها مستمری پرداخت شود.

وی با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد، عزتمندی افراد تحت حمایت است خاطر نشان کرد: هدف این نهاد توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی، فکری و فرهنگی مددجویان تحت حمایت است که از طریق اشتغال، آموزش و ارائه خدمات درمانی، مسکن، جهیزیه و کمک‌های تحصیلی انجام می‌شود.

لطفی با تقدیر از مشارکت مردم و خیران نیکوکار استان در برنامه‌های کمیته امداد تصریح کرد: امسال تاکنون 40 درصد رشد مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های کمیته امداد بوده که این رقم در شهرستان دشتی به نسبت دیگر شهرستانها بیشتر بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به تأثیر فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد در موفقیت مددجویان تحت حمایت گفت: پایه و ریشه همه فعالیت‌های کمیته امداد کار فرهنگی است که سبب تقویت روحیه کارافرینی و اعتماد به نفس مددجویان در همه ابعاد زندگی می‌شود تا به توانمندی کامل برسند.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 17120
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم