آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۳۱:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
32 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر صادر می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صدور مجوز برای صادرات گوجه فرنگی خارج از فصل خبرداد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده بیش از ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی شامگاه شنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر  با اشاره به افزایش صادرات از گمرکات استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود صادرات کالاهای غیر نفتی از استان بوشهر در 9 ماه امسال نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

وی از صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: از 600 هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل پیش بینی صادرات 32 هزار تن می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاکید کرد: در  زمینه افزایش صادرات محصولات کشاورزی،  از تمام ظرفیت موجود برای رفع مشکلات کشاورزان در حوزه فروش و صادرات محصولات بهره برده می‌شود.

حسینی محمدی از  صدور  مجوز صادرات گوجه از استان بوشهر به خارج از کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های مستمر استاندار بوشهر و با موافقت وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت و معدن، بیش از 32 هزار و 500 تن گوجه بوته‌ای استان صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه به زودی مقدمات کار برای صادرات گوجه فرنگی استان بوشهر آغاز می‌شود تاکید کرد: امیدوار هستیم در کمترین زمان ممکن شاهد صادرات گوجه خارج از فصل کشاورزان استان به خارج از کشور باشیم.

وی  با اشاره به اینکه 50 درصد صادرات گوجه فرنگی خارج از فصل کشور از استان بوشهر انجام می‌شود گفت: 60 هزار تن گوجه بوته‌ای از کشور صادر می‌شود که بیش از 50  درصد آن به میزان  32 هزار و 500 تن سهم استان بوشهر است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17125
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم