آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۴:۰۰:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
تجلیل از فعالان حوزه صلح و سازش استان بوشهر به روایت تصویر

در همایش استانی صبر با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه، فعالان حوزه صلح و سازش استان بوشهر تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فعالان حوزه صلح و سازش، در همایش استانی صبر در دادگستری استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفتند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در این همایش با تاکید بر صیانت از فرهنگ اسلامی و ایرانی در مقابل فرهنگ غربی، اظهار داشت: فرهنگ مهربانی جزء فرهنگ اصیل ایرانی است و ترویج ارزش‌هایی چون صبر و گذشت، به رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی در جامعه می‌انجامد.

حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی شعار دستگاه قضا صلح و سازش دانست و افزود: این موضوع بلوغ دستگاه قضایی را نشان می‌دهد که صلح را بهتر از کشمکش می‌داند.

صادقی با بیان اینکه جامعه امروز به شدت نیازمند فرهنگ صبر و بخشایش است، بیان کرد: هر دو هویت ایرانی و اسلامی ما را به سوی صلح و سازش دعوت می‌کند و این فضیلت خصیصه ایرانی و پیام اسلام است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه از تشکیل ستاد صبر در قوه قضاییه خبرداد و افزود:  تشکیل ستاد صبر در دستگاه قضا و استانها درراستای مشارکت همه آحاد جامعه دستگاه‌های دولتی، قضایی و مجلس است تا فرهنگ صبر در جامعه ترویج شود.

وی بیان کرد: یکی از نتایج مهم صبر این است که انسان در مواجهه با مسائل و مشکلات تشخیص درستی داده و به خوبی عمل می‌کند.

صبر یک ویژگی شخصیتی انسانی است

امام جمعه بوشهر هم صبر را یک ویژگی شخصیتی دانست و افزود: صبر نتیجه استقامت شخصیتی در مقابل بحران‌ها و مشکلات است که انسان با صبر در برابر ناملایمات تصمیم‌گیری نادرستی اتخاذ نمی‌کند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبر، سازش و بخشش را از آموزه‌های دین مبین اسلام دانست و افزود: کسی که دارای صبر و بخشش است  از قوای شخصیتی برخوردار است و کسی که صبر و تحمل ندارد دچار آشقتگی روحی و روانی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: انسان‌های صبور در مقام تصمیم‌‌گیری و تصمیم سازی دچار عجله نمی‌شوند و احساس بر آنها غلبه نمی‌کند.

وی، یکی از نشانه‌های مهم شخصیت انسان وجود صبر دانست و گفت: انسان صبور در حوزه شخصیتی از توانمندی و استحکام بالایی برخوردار است.

صبر انسان را به خیر و درستکاری هدایت می‌کند

استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از فضیلت‌هایی که جامعه را به درستکاری و خیر هدایت می‌کند، صبر است افزود: اگر در جامعه اسلامی فرهنگ صبر و تاب‌آوری و آموزه‌های دینی و مذهبی را منتقل کنیم این امر در توسعه قضایی و ایجاد امنیت موثر است.

عبدالکریم گراوند بیان کرد: جامعه ای که مبتنی بر صبر و تاب آوری است، ناامنی روانی در آن جایی ندارد.

وی تصریح کرد:  تلاش کنیم تا اتفاقاتی را که بر صلح و امنیت جامعه تاثیر گذار است را کم کرده و نشاط و امید را در جامعه تزریق کنیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه صبر و بخشش در مسائل اجتماعی، آرامش روانی جامعه را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوب دستگاه قضا، تشکیل هیئت‌های حل اختلاف است که هدفشان بهره گیری از افراد تاثیرگذار برای صلح و سازش است.

در این همایش ضمن تجلیل از رئیس کل و معاون فرهنگی دادگستری استان بوشهر به عنوان دستگاه برتر فرهنگی دادگستری‌های استان‌ها از فعالان حوزه صلح و سازش تقدیر شد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17130
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم