آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۱۹:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
31 درصد پرونده‌های قضایی استان بوشهر با سازش مختومه شد

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۵ پرونده قصاص به نفس منجر به صلح و سازش و عفو و گذشت خانواده‌های مقتول شد گفت: در این مدت ۳۱ درصد پرونده‌های قضایی استان بوشهر با سازش مختومه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علی جمادی ظهر امروز در نخستین همایش استانی صبر  بوشهر با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر نقش مهم امنیت در رشد و پیشرفت جامعه اظهار داشت: امنیت پایداردر شاخص‌های فرهنگی، قضایی و اقتصادی یکی از مولفه‌های مهم پیشرفت و توسعه در هر جامعه است.

وی با بیان اینکه امنیت قضایی بر دیگر امور حائز اهمیت‌‌تر است افزود: اگر امنیت قضایی در جامعه ایجاد شود دیگر امنیت‌ها محقق می‌شود و در ارائه راهکارهای لازم در مقابله  با  بزه، جرم و آسیب‌های اجتماعی شاهد تحولات عظیمی می‌شویم.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از تکرار جرم در جامعه بیان کرد: در سیستم قضایی تلاش می‌شود که در کنار رسیدگی پرونده‌ها افراد به چرخه جرم ورود نداشته باشند و اگر جرمی انجام می‌شود تکرار جرم ایجاد نشود.

جمادی با تاکید بر مهار جرم با راهکارهای غیرکیفری افزود: برای تثبیت امنیت در جامعه باید گسترش اعتماد مردم به حاکمیت و مشارکت مردمی در اجرای عدالت را داشته باشیم و این همان عدالت به معنای واقعی است.

وی با اشاره به عدالت ترمیمی  تاکید کرد: احیای فرهنگ صلح و سازش، ورود در انحراف‌ها، پیشگیری از وقوع عمل مجرمانه ضروری است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر، با تاکید بر احیاء فرهنگ عمومی صلح و سازش گفت: بهترین گزینه‌ای که با دستاوردهای نوین حقوق هماهنگی دارد احیای فرهنگ عمومی صلح و سازش ناشی از عدالت ترمیمی است.

جمادی از مختومه شدن 31 درصد پرونده‌های قضایی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در 9 ماه  امسال 31درصد از پرونده‌های قضایی استان بوشهر منجر به صلح و سازش شد که در مقایسه  با 9 ماه سال گذشته چهار درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان  اینکه در 9 ماه گذشته پنج پرونده سنگین قصاص نفس در استان بوشهر منجر به صلح و سازش و عفو و گذشت خانواده‌های مقتول شد افزود: در 9 ماه سال گذشته هفت پرونده  قصاص نفس منتهی به سازش شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از افزایش سازش پرونده‌های مربوط به مهریه در استان خبرداد و خاطر نشان کرد: در پرونده‌های شورای حل اختلاف در 9 ماه امسال 81.5 درصد از پرونده‌های مربوط به مهریه بخشیده و تبدیل به 18 درصد شد.

جمادی تعامل و همکاری سازنده شورای تامین استان بوشهر را یکی از ویژگی‌های این استان دانست و افزود: استان بوشهر از مناطق امن و ایمن کشور است که نتیجه تعامل و همکاری مسئولان و مردم و وجود فرهنگ مهربانی است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17131
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم