آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۷:۰۷:۱۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
امام جمعه بوشهر: فرهنگ صبر و گذشت در جامعه ترویج شود

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مهم صبر و بخشش در جامعه گفت: ترویج این فرهنگ نه تنها سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود بلکه امنیت پایدار فراهم را می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز  در نخستین همایش استانی صبر در دادگستری استان بوشهر، صبر را یک ویژگی شخصیتی انسان  دانست و اظهار داشت: صبر در حوزه روان شناختی و جامعه شناختی اجتماعی به‌عنوان فضیلت به شمار می‌رود.

نماینده ولی  فقیه در استان بوشهر  با بیان اینکه صبر به معنی استقامت شخصیتی درمقابل بحران‌های پرفراز و نشیب است تصریح کرد: انسانی که دارای استقامت روحی باشد به تسلط و مدیریت شخصیتی می‌رسد و حوادث را مدیریت می‌کند.

امام جمعه بوشهر، با اشاره به اینکه کسی که دارای صبر است هیچگاه در برابر حوادث مدیریت نمی‌شود گفت: این افراد در این مواقع، حوادث را مدیریت می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری،  افراد بی صبر را دارای قوام شخصیتی شکننده دانست و تصریح کرد: کسی که صبر داشته باشد از قوام شخصیتی برخوردار است و کسی که صبر نداشته باشد شخصیتی شکننده دارد و در رفتار اجتماعی دچار حرکت‌های غیر اصولی می‌شود.

نماینده ولی  فقیه در استان بوشهر، عفو را نشانه صبر انسان در برابر ملایمات دانست و افزود: صبر انسان نشانه ایمان و مایه عزت می‌شود و جامعه‌ای که در آن صبر و عفو  حاکم باشد این جامعه به بلوغ و خرد شخصیتی و اجتماعی رسیده است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر ترویج فرهنگ صبر و گذشت در جامعه خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ صبر و نهادینه شدن آن در جامعه نه تنها سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود بلکه امنیت پایدار را فراهم می‌کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه افراد صبور در مقام تصمیم‌‌گیری و تصمیم‌سازی دچار طراحی عجولانه نمی‌شوند تصریح کرد: کسی که صبور نیست بیش از آنکه از دین، عقل و اندیشه بهره ببرد احساس، موج‌ها و جو محیط او را مدیریت می‌‌کند.

وی، عفو کنندگان را محبوب خداوند متعال دانست و تاکید کرد: عفو کننده که از معماری و مهندسی شخصیتی خداوند بهره‌مند شده ضمن اینکه محبوب حضرت باریتعالی قرار دارد در جامعه مورد تکریم و احترام خاصی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17132
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم