آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۱۳:۰۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
بوشهر|دومین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس‌جنوبی بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود

مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از بارگیری سکوی فاز ۲۴ پارس جنوبی و آماده انتقال به موقعیت خود در خلیج فارس خبر داد و گفت: این سکو با وزنی معادل ۲۳۰۰ تن با تلاش متخصصان داخلی در بوشهر ساخته شد که با نصب آن، بهمن ماه وارد مدار تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، فرهاد ایزدجو ظهر امروز در جمع خبرنگاران از روند پیشرفت مطلوب فازهای گازی فراساحلی و پالایشگاهی 22 تا 24 پارس جنوبی خبرداد و اظهار داشت:  فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در بخش دریایی و خشکی با توان متخصصان داخلی عملیاتی شده و روند اجرای پیشرفت آن بسیار مطلوب است.

وی با بیان اینکه سکوی اصلی فاز 22  پارس جنوبی در موقعیت مخزنی خود در آب‌های خلیج فارس نصب شد افزود: دومین سکوی فازهای 22  تا 24  پارس‌جنوبی که با تلاش متخصصان داخلی در صدرای بوشهر ساخته، بارگیری و آماده انتقال برای نصب در موقعیت خود در  میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس شد.

مجری فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی، سکوی یاد شده را مربوط به فاز 24 پارس جنوبی دانست و گفت: سکوی 24A، نخستین سکوی اقماری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی است که با وزنی معادل 2300 تن پس از پایان عملیات ساخت، پیش‌راه‌اندازی شد.

مجری فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با بیان اینکه سکوی یاد شده پس از نصب بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: در سکوی 24A حدود 31 هزار اینچ، قطر عملیات لوله‌کشی، افزون بر 90 کیلومتر کابل‌کشی برق و ابزار دقیق و 3 هزار و 77 متر عملیات تیوبینگ انجام شده است.

ایزدجو با بیان اینکه این سکو دارای 58 دستگاه تجهیزات مکانیکی و فرایندی اصلی است تصریح کرد: در مراحل ساخت سکوی 24A، بیش از یک میلیون و 807 هزار نفر ساعت کار اجرایی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مراحل مهندسی، ساخت، نصب و راه‌اندازی سکوی 24A، از سوی متخصصان ایرانی انجام شده خاطر نشان کرد:  بخش عمده‌ای از کالاها و تجهیزات مورد نیاز این سازه از منابع تولیدکننده داخلی سفارش‌ و تامین شده است.

مجری فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به ظرفیت تولید سکوی یاد شده پرداخت و افزود: با نصب و بهره‌برداری ازسکوی 24A، روزانه 500 میلیون فوت‌مکعب گاز شیرین به توان تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 17134
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم