آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۷:۱۵:۱۸
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۷:۲۵:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
20 درصد سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر پر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر ظرفیت مخزن سد رئیسعلی‌دلواری در دشتستان را ۶۹۵ میلیون متر مکعب دانست و گفت: اکنون ۲۰ درصد این ظرفیت به میزان حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعب در سد ذخیره است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شاهپور رجایی ظهر امروز در نشست  بررسی وضعیت منابع آب استان بوشهر با تاکید بر قطع انشعاب آب باغ شهرها و خانه باغ‌ها در استان اظهار داشت: با بررسی انجام شده آب شبکه آبرسانی در برخی شهرها و روستاها و مناطق در مسیر خط انتقال آب، مورد استفاده در زمینه آبیاری اراضی و دامی قرار می‌گیرد که قطع این انشعابات در اولویت قرار دارد.

وی، وضعیت منابع آبی استان بوشهر را مورد بررسی قرار داد و افزود: بارندگی‌های فصل پاییز نسبت به سال قبل مطلوب بوده که اکنون بارش باران سبب آبگیری سد مخزنی رئیسعلی دلواری شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر ظرفیت ذخیره سد مخزنی رئیسعلی دلواری را  695 میلیون متر مکعب دانست و خاطر نشان کرد: بارش بارندگی‌ها در فصل پاییز سبب بهبود وضعیت ذخیره آب سد شد به‌‌گونه‌ای که اکنون 20 درصد سد رئیسعلی دلواری به میزان حدود 140 میلیون متر مکعب پر است.

رجایی، تعهد تامین آب سد رئیسعلی دلواری در تامین آب باغات آب پخش و مزارع شبانکاره را مورد  اشاره قرار داد و بیان کرد: از آب ذخیره سد رئیسعلی دلواری برای تامین آب باغات خرمای آب‌پخش و زارعت شبانکاره برنامه‌ریزی شده است.

وی از خالی بودن 80 درصد سد رئیسعلی دلواری خبر داد و گفت: 25میلیون متر مکعب آب سد رئیسعلی دلواری سهم تبخیر از سطح دریاچه و نفوذ از مخزن است که حداقل حجم ذخیره  این سد باید به حدود 300 میلیون متر مکعب برسد تا بتواند سه اولویت اول حقابه‌های پایین دست شرب، زیست محیطی و باغات به‌علاوه حجم پایداری و تعادلی سد تامین شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر بارندگی‌های دی و بهمن امسال را نرمال پیش بینی کرد و افزود: کارشناسان هواشناسی وضعیت بارندگی در اسفندماه  در استان بوشهر کمتر از نرمال پیش بینی کرده‌اند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17144
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم