آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۲۴:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
امام جمعه بوشهر: گزینش باید مانع نفوذ دشمن در بدنه نظام شود

امام جمعه بوشهر با تاکید جاذبه دینی و انقلابی در فعالیت گزینشگران استخدامی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب همواره مورد هجوم دشمنان بوده و گزینش باید مانع نفوذ دشمن در بدنه نظام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست هسته‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی با امام جمعه بوشهر با  اشاره به نقش مهم فعالیت گزینشگران استخدامی اظهار داشت: گزینش دروازه ورود به منظومه مدیریتی نظام است و نقش بسیار مهمی در کارآمدی و سلامت این مجموعه اداری نظام دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تحقق توصیه‌ها و منویات  امام راحل و رهبر معظم انقلاب در زمینه گزینش جوانان خاطر نشان کرد: گزینش در حوزه قضاوت، تحقیق، پژوهش و اجراء نقش مهمی دارد که گزینشگران باید خیلی با دقت قضاوت، با هوشمندی و ذکاوت تحقیق و پژوهش، و با کارآمدی مدیریت اجرایی کنند.

امام جمعه بوشهر قانون را یک اصل مهم در فعالیت هسته‌های گزینش دانست  و تصریح کرد: گزینشگران باید بر اساس قانون بدون اینکه چیزی مانند نگاه سیاسی، قومی، عاطفی و دیگر موارد دخیل دهند خدمت خود را ارائه کنند.

صفایی بوشهری، قانون‌مداری را اساس کار گزینشگران دانست و تصریح کرد: باید قانون اساس کار هسته‌های گزینش باشد بدون اینکه دیگر موارد در فعالیت آنان اثرگذار باشد.

وی با تاکید بر جاذبه انقلابی و دینی در کار هسته‌های گزینش افزود: اگر جوانی در گزینش استخدامی موفق به پذیرش نشد نباید وی را ناامید کرد بلکه باید با جاذبه انقلابی و دینی وی را برای استخدامی در دیگر حوزه‌ها امیدوار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به فعالیت دشمن در عرصه‌های گوناگون برای نفوذ در همه عرصه‌های نظام بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب، همواره مورد هجوم دشمنان بوده و گزینش باید مانع نفوذ دشمن در بدنه نظام شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه برخی مردم از استخدام در دستگاه‌های دولتی و خصوصی گلایه دارند گفت: در استخدام جوانان در دستگاه‌های مختلف اجرایی، نباید سفارش و توصیه مورد توجه قرار بگیرد چرا که این مهم سبب ضایع شدن حق دیگران می‌شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه فرزندان و جوانان در استخدامی نباید هیچ تفاوتی با هم داشته باشند تصریح کرد: برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق متقاضیان استخدامی، گزینشگران نباید بین فرزندان مسئولان با دیگر جوانان تفاوتی قائل شوند.

وی با تاکید بر تحقق مطالبات جوانان در استخدام دستگاه‌ها افزود: گلایه جوانان در حوزه استخدامی و اشتغال در دستگاه‌ها، شرکت‌ها  به ویژه صنایع بسیار است که نباید رانت سیاسی و مدیریتی در اشتغال و جذب جوانان اثر داشته باشد و همه به طور یکسان دیده شوند.

مدیر هسته گزینش استانداری بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس هسته گزینش به فرمان امام راحل ویژگی‌های هسته‌‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برگزاری نشست هم‌اندیشی و تبادل تجربیات و بهره‌گیری از تخصص گزینشگران از برنامه‌های هسته گزینشی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر است.

کارگروه‌های تخصصی گزینشگران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر

ابوالحسن دهاز کارگروه‌های تخصصی گزینشگران را از دیگر برنامه‌ها دانست و بیان کرد:دوره‌‌ها و کارگروه‌های تخصصی ویژه هسته‌‌های گزینش  دستگاه‌های اجرایی  از برنامه‌ها ویژه است که چهارمین دوره تخصصی گزینشگران بهمن ماه برگزاری می‌شود.

وی از بررسی پرونده‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی در یک سال گذشته در هسته‌‌های گزینش خبرداد و  افزود: 8 هزار و 945 پرونده برای استخدام در دستگاه‌های مختلف و تبدیل وضعیت استخدامی به هسته‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی ارسال شد و بر اساس منشور امام راحل و مقام معظم رهبری مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17146
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم