آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۴:۰۱:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
عوارض در بخش‌های مختلف در بوشهر 15 درصد کاهش یافت

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با وجود شرایط اقتصادی و نرخ تورم، شورای شهر بوشهر برای کاهش فشار بر مردم تا ۱۵ درصد عوارض که مستقیم با مردم سر و کار دارد را برای سال آینده کاهش داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ابوذر دهدار صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با ارائه لایحه بودجه سال 98 از سوی شهرداری بندر بوشهر به شورای شهر، تعرفه برخی عوارض شهرداری‌ها را تا 15 درصد نیز کاهش داده‌ایم.

وی با بیان اینکه بار امانت مردم برای داشتن شهری توسعه یافته بر دوش همه اعضای شورای شهر سنگینی می‌کند خاطر نشان کرد: در این راستا خود را موظف به تحقق انتظار شهروندان، برای ایجاد هرگونه تحول رو به جلو در ساختار مدیریت شهری و بهبود عملکرد شهرداری در خدمت به مردم می‌دانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: چارچوب کلی تصویب لایحه عوارض محلی سال 98 شهرداری بندر بوشهر تغییر تکیه‌گاه درآمدی شهرداری‌ها به سمت قانون‌مداری با لحاظ منافع مردم و به خصوص اقشار کم درآمد است.

دهدار با اعلام این که منابع درآمدی را بر اساس تعاریف مفهومی از وضعیت مالی مردم و سرمایه گذاران دسته‌بندی کرده‌ایم، تصریح کرد: در این راستا سعی شده برخی کدهای درآمدی شهرداری برای سال آینده که به شکل مستقیمی با مردم در تماس بوده را تا 15 درصد کاهش دهیم هر چند در خصوص حوزه‌های سرمایه گذاری تا 10 درصد نیز به شکل عرفی و متناسب با تورم افزایش داده‌ایم.

وی افزود: توجه به اقشار کم درآمد هنگام وضع عوارض با اعطای تخفیف، معافیت و نظایر آن و اعمال رویه‌های تشویقی برای پرداخت به موقع عوارض را در لایحه پیشنهادی شهرداری برای بودجه 98 را به خوبی دیده‌ایم و این طور نیست که این بودجه فشار اقتصادی بر مردم ایجاد کند.

رئیس شورای شهر بوشهر گفت: شهرداری سازمانی غیردولتی و مبتنی بر درآمد و هزینه است که بودجه مستقل دولتی نیز دریافت نمی‌کند و اگر بخواهیم تغییری در عوارض در سال آینده ندهیم نمی‌توانیم هیچ پروژه‌ای به اجرا در بیاوریم.

دهدار عنوان کرد: مجموعه شورای شهر بوشهر در راستای توجه به منافع مردم و بسترهای توسعه شهری تصمیم گرفته که آن دسته از عوارضی که می‌تواند بر مردم فشار بیاورد را تا 15 درصد کاهش دهد و کمبود منابع درآمدی خود را در حوزه‌های دیگر و متناسب با تورم ساماندهی کند.

وی تاکید کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و تمام تلاش شورای شهر پنجم کاستن از مشکلات شهروندان و همچنین تسهیل امور آنهاست.

رئیس شورای شهر بوشهر بیان کرد:  در همین راستا شورای شهر در حال برنامه ریزی و مطالعات در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی است تا با تبیین سیاست‌هایی جامعه محور ضمن کاستن از آسیب‌های اجتماعی ، راه حل‌هایی برای افزایش همگرایی و مشارکت بیشتر شهروندان در سیاست‌گذاری و برنامه‌های شهری باشد.

وی بیان کرد: بدون شک اولویت  نخست ما توجه به روح شهر یعنی شهروندان سپس امور کالبدی و توجه به امور عمرانی و ساخت و ساز است.

انتهای پیام/

کد خبر 17148
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم